şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eczaneye bioxcin alma niyetiyle gidip aldığım aynı bioxcin gibi saç dökülmesini azaltığı iddia edilen hede.

http://www.drmedica.com/index.html
  • "sorun: önlenemeyen saç dökülmesi. restorex tüm eczanelerde."

diye saçma sapan 3 saniyelik bi reklama sahip saç bakım ürünü*. insan bi tanıtır şöyle biyoformül, böyle etkin madde, provitamin z-5 bilmem ne diye göz boyar. ayıp değil mi yaa reklamı kısa tutucaz diye bu ne cimrilik böyle*. hayır bişey diil zaten pek işe yarayan ürünler diil bunlar, reklamda fake olunca hepten müşteriyi kaybediyolar. (bkz: ne dedim şimdi ben)
  • işe yarar mı bilinmeyen şampuan ve tüplerden oluşan ürün. reklama para yatırmayıp fiyatını ucuz tutmuşlar. ama bilumum eczacılar gönüllü satış temsilcisi mübareğin. yok bioxcin ile aynı etkiye sahip yok daha ucuz yok bu da türk firması.
  • ''daha önce de krizler gördük, kaybettiklerimizi yerine koyduk, yeter ki saçlarımızı kaybetmeyelim'' gibi bir şeyler diyen reklama sahip marka.
    oğlum, manyak mısınız siz?
  • bugün itibariyle denediğim, geri kalan 3 tel saçımı da duşta elime veren şampuan.
  • bir zamanlar bir berber salonundan reklam yapmayı kendine uygun görmüş bir ürün. pek bir işe yaradığı söylenemez, evet şampuan güzel kokuyor ama koku işe yaramadığı için saçlara pek bir etkisi yok. tecrübeyle sabittir.
  • bioxcin, bioblas, biomeen gibi benzer ürünler üreten markaları da bünyesinde barındıran b’iota laboratuvarları tarafından üretilen, saç dökülmesine karşı etkili olduğı iddia edilen bir diğer marka..

2010 yılında biota firması bünyesine katılmıştır..

ilginc bir satış politikası, bir yandan tekelleşme cabası olarak görülebilirken diger yandan kuşku uyandırıyor..

http://www.biotalab.com/markalar.html
  • market market dolaşmamı sağlamış şampuan. oturup saatlerce koklamak istiyorum.
    denizdeymiş hissi vermesi sadece bana değildir herhal.
  • hiç bir işe yaramıyor. saç dökülmesine karşı hızlı uzatan şampuan gibi anlaşılmaz kombinasyonlarıyla hedef kitleyi geniş tutalım derken saçmalamışlar. pantene, elidor vs. almak daha mantıklı, en azından beklenti yaratmıyorlar gereksiz yere.
  • akıllara zarar reklamıyla ekranlarda yer kaplayan bir saç bakım şeyi.

bakınız reklam şöyle; teenager bir hanım kız yatağın üstünde oturuyor ve başlıyor konuşmaya;

"ufff sınavım kötü geçiyoo bunalıma giriyorum.
    kankam trip atıyo bunalıma giriyorum.
    bunalıma girince de saçımı kestiriyorum
    sonra yavaş uzayınca yine bunalıma giriyorum.
    yok mu bunun çözümü?!? derken... restorex şampuanı buldum.
    şimdi saçlarım normalden iki kat daha hızlı uzuyoo.
    kim korkar artık hain bunalımdan? kıhıhı ıhıhı"

bunun çözümü psikolojik destek anacım. bu kadar bunalımın çözümünü şampuanda arayan adama, bu ana fikirle reklam çeken kafaya başka ne denir bilmiyorum. hiç anne dayağı yememiş herhalde bunlar. lan manyak mısınız?? bu ne? insan aklına bu kadar hakaret eden reklam mı olur?