şükela:  tümü | bugün
 • nba'de sezon sonu free agent olacak olan, fakat gelen teklifleri oynadigi takimdan da alirsa, ayrilma izni olmayan free-agent. yani takimin cap space'i (parasi) varsa, bi yere gidemeyecek olan free-agent. genel istek uzerine: bu durumu bird exception ve early bird exception bozabilir.
 • hedo turkoglu 2004
 • arti, draft'te 1. round'dan toplanmi$ oyuncular, 4. yillarinda rfa olabilirken, diger elemanlar ligdeki 3. yillarindan sonra bu unvana kavu$urlar.

  (bkz: nba transfer sistemi/@507)
 • bir oyuncu restricted free agent olunca başka bir takımda gelen offer sheet, o anda sözleşmesi bulunan takım tarafından match edilirse, bu ikinci offer, qualifying offer olur*

  edit: yamulmuşum. bosgezen haber verdi. aslı şöyleymiş qualifying offer'ın. sözleşmesi biten oyuncuya öncelikle minimum bir kontrat önerilmesi gerekiyormuş. böylelikle diğer takımlardan gelen kontratlar match edilebiliyormuş.
 • 2005 te yenilenen collective bargaining agreement a istinaden, o tarihten itibaren 1. turda draft edilen oyuncular 3 yıl, 2. turdan draft edilenler ise 2 yıl sonra restricted free agent olabiliyorlar. bunun ilk meyveleri de bu sene alındı ve 2005 te draft edilen 2. tur seçimleri restricted free agent oldu..

  elbette bunun için bir gerek şart vardı o da bu çaylak oyucuların takımlarının kendilerine `qualifying offer sunması. eğer takımlar bu prosedürü gerçekleştirmezse oyuncular unrestricted free agentolurlar.

  restricted free agent olan bir oyuncu, diğer takımlarla görüşme hakkına sahiptir. ancak onlara verilen her öneriyi de eski takımları match edebilirse eski takımlarında aynı şartlarla kalmak zorundadırlar.

hesabın var mı? giriş yap