şükela:  tümü | bugün
 • 13. yüzyılda islam peygamberinin mezarına yıldırım düştüğünden haberi olmayan kişinin açtığı başlıktır.
 • bakıp görmek gerek dediğim iddia
 • ıslam 1500yildir nerede hukum suruyor dedirten olay
 • herzaman çok medeni, özgür düşünceli olan, insanların düşünceleri, cinsel tercihlerine ve inançlarına saygılı, aydın, laik, demokratik ateizlerimizin geleneksel eğlencesi olan islamla ilgili bir konu aç sonrada altında iq<90 beyninle kendince dalga geç etkinlikleri kapsamında açılmış başlıktır.

  lekum dinukum ve liye din
 • hz muhammed'in vücudunu putlaştıran adamın düşüncesi, sorsan resim, heykel günahtır... ama sakal-ı şerif'in karşısında dua ederler...

  peygamber olan adamın vücudu değil, ruhuydu. ruh gitti artık. o beden çürüse ne olur çürümese ne olur, neyi kanıtlayacaksın.
 • (bkz: böyle olmaz)

  yahu aslanım hem böyle başlık aç, hem de millet dalga geçiyor kutsal değerlerle diye sitem et...

  birincisi nereden biliyorsun çürümediğini ?
  kendisinin mezarını 1400 küsür senedir merak edip açıp bakabilecek, elleyebilecek taşakta daha kimse çıkmamışken (ki bugünkü konjonktür gereği bunu deneyenin götünden kan alırlar) sen nereden biliyorsun naaş'ın çürümediğini ?

  ikincisi diyelim çürümedi, nereden çıkartıyorsun bunun gizemli birşey olduğunu ?
  özellikle kurak iklimlerde, çöl şartlarında naaş'lar özel bir mumyalama işlemine tabi olmasa bile binlerce sene bozulmadan kalabiliyorlar. örneğin gobi çölünde doğal yolla bu şekilde bozulmadan kalmış değil 1400, 3800 yaşında naaş'lar var. mesela bu lolan güzeli adı verilen örnekte olduğu gibi. bak, neredeyse öldüğü günkü gibi duruyor, surat ifadesi bile görülüyor.

  yok ben allah tarafından çürütülmediğine inanıyorum diyorsan aha işte bu örnekler de allah tarafından çürütülmeyenler. hepsi mi peygamber ?

  daha iyi düşünmek lazım, sadece basit bir tavsiye...
  (bkz: xiaohe'nun güzelliği)
 • (bkz: lenin'in naaşı)

  madem öyle hz. muhammed'in naaşı da çıkarılsın gün yüzüne, sonra zamanında lenin'i ölü olarak görmek çok güzel diyen şahıs aynı yorumu buna da yapsın. yer mi yemez işte.

  çürümemiş olabilir, hatta konu hz. peygamber ise hiç zannetmiyorum çok iyi korunmuş olacağına inanıyorum defin sırasında.

  not: agnostiğim. ama peygamberle çok büyük saygı duyarım ve zamanının ötesinde insanlar olduğuna inanırım.
 • şeytan taşlayan, sakalı el üstünde tutan zihniyetin bir saptaması. putlara tapmayın denmiş yüzyıllar önce. önemli olan peygamberin vücudu değil, zamanına göre getirdiği reformların doğru anlaşılması ve sadece zamanımızda geçerliliği devam eden ahlaki faktörlerin uygulanmasıdır.

  allah/cennet/şeytan sembolik anlamda değerlendirilmelidir. bu çağda kelimesi kelimesine inananlar putperestlerden farklı değildir.