şükela:  tümü | bugün
 • 13. yüzyılda islam peygamberinin mezarına yıldırım düştüğünden haberi olmayan kişinin açtığı başlıktır.
 • bakıp görmek gerek dediğim iddia
 • ıslam 1500yildir nerede hukum suruyor dedirten olay
 • herzaman çok medeni, özgür düşünceli olan, insanların düşünceleri, cinsel tercihlerine ve inançlarına saygılı, aydın, laik, demokratik ateizlerimizin geleneksel eğlencesi olan islamla ilgili bir konu aç sonrada altında iq<90 beyninle kendince dalga geç etkinlikleri kapsamında açılmış başlıktır.

  lekum dinukum ve liye din
 • hz muhammed'in vücudunu putlaştıran adamın düşüncesi, sorsan resim, heykel günahtır... ama sakal-ı şerif'in karşısında dua ederler...

  peygamber olan adamın vücudu değil, ruhuydu. ruh gitti artık. o beden çürüse ne olur çürümese ne olur, neyi kanıtlayacaksın.
 • (bkz: böyle olmaz)

  yahu aslanım hem böyle başlık aç, hem de millet dalga geçiyor kutsal değerlerle diye sitem et...

  birincisi nereden biliyorsun çürümediğini ?
  kendisinin mezarını 1400 küsür senedir merak edip açıp bakabilecek, elleyebilecek taşakta daha kimse çıkmamışken (ki bugünkü konjonktür gereği bunu deneyenin götünden kan alırlar) sen nereden biliyorsun naaş'ın çürümediğini ?

  ikincisi diyelim çürümedi, nereden çıkartıyorsun bunun gizemli birşey olduğunu ?
  özellikle kurak iklimlerde, çöl şartlarında naaş'lar özel bir mumyalama işlemine tabi olmasa bile binlerce sene bozulmadan kalabiliyorlar. örneğin gobi çölünde doğal yolla bu şekilde bozulmadan kalmış değil 1400, 3800 yaşında naaş'lar var. mesela bu lolan güzeli adı verilen örnekte olduğu gibi. bak, neredeyse öldüğü günkü gibi duruyor, surat ifadesi bile görülüyor.

  yok ben allah tarafından çürütülmediğine inanıyorum diyorsan aha işte bu örnekler de allah tarafından çürütülmeyenler. hepsi mi peygamber ?

  daha iyi düşünmek lazım, sadece basit bir tavsiye...
  (bkz: xiaohe'nun güzelliği)
 • islamiyet putlara tapmayı ortadan kaldırmayı hedeflemişken dinden bihaber kişilerin yumurtladığı yeni şey.

  burda önemli olan peygamberin bedeni değil ruhudur, o ruh da yüzyıllar once göçüp gitmiştir. et parçasını kutsallaştırıp dini alçaltmayalım lütfen.
 • kime neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz demek istediğim olay.
  yahu herkesin düşüncesi, inanışı, davranışı farklı. boşuna mı her koyun kendi bacağından asılır diyip duruyor millet. kim neyi düşünürse düşünsün, neye inanırsa inansın. kime, neyin ispatı bu? kimse kimin neye inandığına bir şey demiyor, ama göze çomak sokarcasına kanıt olmayan şeyleri körü körüne savunmamak lazım. sen bangır bangır bağırırsan "çürümüyor!" diye adam da der ki; caps or it didn't happen

  şehitlerin cenazesi çürümüyormuş falan; he canım. o yüzden mi her yağmur yağdığında çanakkalenin patika yollarında kemikler meydana çıkıyor?

  maneviyat, ruh falan tamamen farklı şeyler. dünyada veya öteki dünyada da önemli olan şeyler bunlar zaten. çok mu önemli bedenin çürümesi ya da çürümemesi? sen bana çürüyen etten değil; çürümeyen fikirden haber ver asıl.

  bir şeylere inanabilirsin, kimsenin ne karışmaya hakkı var ne de fikrini değiştirmeye çalışmaya; ama aynı şekilde sen de milletin gözüne gözüne sokmaya çalışma bazı şeyleri lütfen. dikkat edersen hala lütfen diyorum.