şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

kezbanlığın kitabını yazmış bir karakter var bu dizide

adam: sana bir şey söylemem lazım
    kezban: böyle söyleyince geriliyorum, direkt söyle ne söyleyeceksen
    adam: daha biz evlenmeden çok önce benim bir sevgilim vardı. bundan taaa 12 sene önce kendini arabasıyla nehre atıp intihar etti, öldü. şimdi dirilmiş, geri geldi.
    kezban: neden daha önce bahsetmedin o aşufteden? hani birbirimizden gizlimiz saklımız yoktu. hala seviyorsun di mi, ondan söylemedin, bik bik bik bik

alooooo!!! kadın dirildi lan! bi şaşır amına koyim!

--- spoiler ---
  • dirili$..
  • (bkz: les revenants)
  • latince kokenli sozcuk. surgere ayaga kalkmak, dogrulmak anlamina gelir. "resurgere" de yeniden ayaga kalkmak demektir. (muhetemelen yurumeyi yeni ogrenen bebeklerine de "resurgere cornelius" diyorlardi.. nerdeen nereye.. )
  • 2007 çıkışlı albüme adını veren chimaira parçası..

free at last
    finally tasting happiness
    5 years of hell for nothing
    trapped inside the minds of failures
    a wise man once said
    that which does not kill us makes us stronger
    but we were dead
    so are we now invincible?

determination, perseverance, resolution... resurrection

final straw underlying ignorance
    consumed by greed and hate (and hate)
    kept under the feet of tyrants
    reality kicked in
    raced against time just to start all over
    treated like shit
    pushed aside and expendable

we have become, so god damn powerful
    all the beatings you gave us
    we will use them against you

determination, perseverance, resolution... resurrection
    free at last
    finally tasting happiness
    resurrection
  • bir aciklamaya gore ruh, insan dairesini terketmeden *hala civardayken* onceden beden ile baglantisini saglayan baglar yenilenebilir. lakin hersey ters yonden olustugu icin beden mekanik uzuv fonksiyonlarinda bocalama yasar *penis,goz vs.*

sanirim bir kizil derili olayi, ve okudugum yerde olayi pratik etme sansina sahip olmus canli kizilderili kalmadigini yaziyordu.
  • behzat ç.'nin bir bölümünde hayalet, akbaba için şu tanımı kullanmıştı:
    senin %70'in gizem gerisi de bok.
    bu dizinin de %70'i gizem ama gerisi yok. (şimdilik)
  • aniden aynı öldükleri günkü halleriyle geri dönmeye başlayan insanların hikayesini anlatan dizi. kendisini müthiş bir gizemle çerçeveliyor, ilk bölümde de geri dönenin bir çocuk olmasıyla turnayı gözünden vuruyor. ama dizinin geleceği çok parlak değil gibi.

reenkarnasyon çok tehlikeli bir konu. the 4400 böylesi bir konuyu güzel bir şekilde işlemişti. ama bu kadar bomboş bir tuval üzerine resim yaparken kontrolü mutlaka elde tutmak gerek, yoksa çok saçmasapan bir şey çıkar ortaya. dizinin başındakilerin bu gizemin ardını nasıl dolduracaklarını bildiklerine pek emin olamıyorum açıkçası. onlarca yıl sonra döndüğü gibi iphone’da oyun oynamayı başaran çocuk yazabilen bir ekipten bahsediyoruz sonuç itibariyle.

omar epps bir diziyi sırtlayacak kadar ünlü bir oyuncu değil, ama başarılı bir iş çıkarıyor. onu hastanede görmek bile hemen house günlerini akla getirse de zaten yepyeni bir karakter çıkartmaya uğraştığı pek söylenemez. ilk bölüm itibariyle çok yüzeysel bir karakteri var. çok parlak bir oyuncu kadrosu da yok.
    atmosferi değil ama üzerindeki sis perdesi çekici bu dizinin. yine de ikinci bölüm itibariyle sağlam adımlar attıkları izlenimi uyandıramazlarsa vakit kaybetmeye değecek bir orijinalliğe sahip değil.
  • amma sevmeyeni varmis lan dizinin.
    tanim olarak; valla benim ilgimi ceken ve devam edecek olmasina mutlu oldugum dizi.
  • yakınlarını kaybetmiş insanları mutlaka saracak dizidir. ama ölümden dönenlere ailelerinin verdiği tepki çok hafif lan. ben babamı görsem kapıda, kendim kalp krizinden giderim vallahi. ama ölüm, inanç, diriliş ve de omar epps seyrettiriyor şimdilik.