şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: size maalesef kötü bir haberim var. doktorun tüm çabalarına rağmen ameliyat öncesi yüzde 60 olan görüş yüzde 10'a düştü. ameliyatı tekrar etmek zorunda kaldı doktor. silikon göz içinde kalacak aylarca. ve görüşü sanırım hep böyle kalacak. öyle mutsuzum ki. ben de lenssiz yüzde 10 görüyorum. o lensle gözlükle ne ile olursa olsun yüzde 10 görecek. sadece renk ve şekil. yazılar yok. 5cm'den okuyabilir daha uzaktan okuyamaz. o kadar bulanık bir görüş ki dışarda ksç ev kaç araba var göremez. yüzü seçemez. umudum gelişmekte olan kök hücre tedavisi.
    edit:öncelikle iletişime geçen yazar ve doktorlara çok teşekkür ederim. ameliyatını (bkz: prof. dr. erkin kır) bugün yani 5 kasımda başarılı bir şekilde yaptı. doğru bir tercih yaptığımıza inanıyorum silikonu 3 ay sonra çıkacak. o zaman yine editlerim. destek olan herkese çok teşekkür ederim. şimdi size biraz durumumuzu anlatmak istiyorum ki yazarlar bu konuda bilinçlensin.
    ben eksi 12 numara göz tansiyonlu sağ gözü retina dekolmanı geçmişli ve kataraktlı bir hastayım. retina dekolmanımdan 1 hafta önce retina dekolmanı çevirisi yapmıştım bir tıp öğrencisi için. o yüzden hemen farkettim ve özel hastanede bir doktora gittim o farkedip beni (bkz: hürkan kerimoğlu) isimli çok iyi bir retina doktoruna yönlendirdi. ben ameliyatımı devlette oldum ve çok başarılı bir ameliyat geçirdim. kendisi hala necmettin erbakan üniversitesi hastanesinde. ona gözlerimi borçluyum. göz tansiyonu tanısını da o koymuştu. ben lenslerim ile neredeyse yüzde 90 görüyorum kardeşim ise eksi 5 numara gözlerine rağmen yüzde 10 ila 20 arasında görüyor dekolmanlı gözü. diğeri bu ameliyattan sonra belli olacak. yani erken tedavi çok önemli. göz hastanesinde çevirmen olarak çalışmıştım ve hasta raporlarını incelemiştim. kornea olarak (bkz: necdet cinhüseyinoğlu) isimli doktoru öneririm. o kadar kötü durumda gözlere o kadar başarılı ameliyatlar yapmış ki hayran kaldım. çok tatlı ve anlayışlı bir insandır. aynı hastanede (bkz: murat öncel) isimli doktorla da tanışmıştım. istanbul’da olduğum için ve raporlarını da gözlerimle gördüğüm için ben bu doktoru tercih ederim. memleketim aydın’da erkin kır hocayı tercih ederdim. bu ameliyattan sonra uçak yolculuğu yasakmış ve otobüs yolculuğu kafa çok sallandığı için tehlikeli. tabi araba da. umarım dekolmalı olan kişilere bu başlık umut olur.
    unutmayın eğer kafanızı bir yere çarparsanız dekolman geçirme ihtimaliniz yüksektir. acilen göz doktoruna gidin. eğer gözünüzde ışık çakmaları ve sinek uçuşmaları varsa da acilen doktora gidin.
    herkese tekrar çok teşekkür ederim. hiç bir doktoru kırmak istemem. onlara saygım sonsuz ama malum ameliyatı sadece bir doktor yapacak. ben sadece tanıdığım ve güvendiğim doktorları paylaştım. o zaman neden kardeşini onlara yaptırmadın diyenlere zaten açıkladım. yolculuk çok tehlikeli. o yüzden yaşadığınız yerdeki doktora olmanız bu ameliyatın başarı şansını artırır. bu başlık tüm dekolmanlı hastalar yararlansın diye hep kalacak. aşağıda kardeşimin durumunu anlattığım yazı ile birlikte.
    26 yaşındaki sağ gözü yüzde 10 gören ve daha önce sağ gözünden vitrektomi ameliyatı geçiren kardeşime dün retina dekolmanı teşhisi koyuldu. kendisi aydın'da yaşıyor. ağlaya ağlaya beni aradı zaten diğer gözüm pek görmüyor bu gözüm de görmezse ben nasıl çalışırım nasıl hayatıma normal devam ederim diye. kör olmaktan çok korkuyor. eminim burda çok iyi göz doktoru yazarlar ya da tanıdığı olan yazarlar vardır. maddi destek istemiyorum. sadece kardeşime doğru teşhis konulmuş mu merak ediyorum. özel hastanede bir doktor bulmuş. vitrektomi ameliyatını silikonla yapacakmış. hastanede kalmana gerek yok demiş. ben de bundan 8 yıl önce hürkan kerimoğlu isimli çok iyi bir devlet doktoru tarafından pnömatik retinopeksi yöntemiyle tedavi edilmiştim. bir hafta boyunca hastanede kaldım ve doktor sürekli ilgilenmiş göz arkama bakıp yatış pozisyonumu ona göre ayarlamıştı. içim rahat etmediği için yazarlardan destek bekliyorum. kötü bir ameliyat kardeşimi tamamen kör edebilir. lütfen yardım edin. ekşiup'a oct'nin fotoğrafını yükledim. lütfen bu fotoğrafa göre durumunu değerlendirin. umarım kardeşimi doğru tedavi edebilecek iyi bir doktor buluruz. kardeşimin oct fotoğrafı
  • teşhis doğruysa dahi umarım çaresi vardır.

doktorlardan yanıt bekleyen başlık.
  • gündemde tutulması gereken başlık. umarım en kısa zamanda çözüme kavuşulur.
  • aynı rahatsızlıktan muzdaribim.bursa’da -şu an jimer hastanesinde- prof dr öner gelişken var,tavsiye olunur
  • aynı rahatsızlıktan ve iki gözümden ben de defalarca ameliyat oldum.
    aynı şeylerden geçtim aynı duyguları hissettim. bir gözüm %60 bir gözüm %90 civarı görüyor. hem yakın hem uzak gözlüğü kullanıyorum. şükür o günler geride kaldı.
    ameliyatımı yapan doktor ercan sağlam. hem bayrampaşa göz hastanesi (vakıf hastanesi) hem de amerikan hastanesinde ameliyatlar yapmakta. bayrampaşa vakıf hastanesi olduğu için fiyat olarak daha uygun olacağından önerebilirim.
  • korkuları gerçek olmasın temennisi içinde. geçmiş olsun.

elden gelen bu.

up.
  • gündemde kalması gereken başlık!
  • bu yetmez daha yukarı
  • geçmiş olsun, up.
  • açılın ben doktorum diyen yazarları görmek istediğimiz başlık. sizi buralarda görmek isteriz.