• bünyesinde bulunan kedimari'nin şu videosu kamusal mizah'tan tanıdığımız deniz bağdaş'ın şu videosundan araktır. 19 gün içinde videonun aynısı çekilmiştir. ben ilk başta önerilenlerden kedimari'nin videosunu izlemiştim taa ne zaman ama bugün deniz'in kanalında farketttim durumu. ulan atakan ne komik demiştim ama öyle değilmiş durum.

burada kedimari'nin suçu olduğunu düşünmüyorum zira danla ve kedimari gibiler retorik dijital'in kuklası. hepsi "kanal açalım sana yürürsün, ekipmanlarla desteklicez seni" gibi gazlamalarla açılan kanallar. kafalar kanalı için aynısını pek söyleyemeyeceğim. onlar biraz daha patron takılan tayfa.

neyse, üzülüyorum ya böyle hakkı yenen kanallara. yazma gereği duydum. umarım retorik'le iş yapan şirketler bunu görür de kamusal mizah tayfasını tanımış olurlar.

not: ne kadar yazarsam yazayım inanılmayacak ama kamusal mizah içerisinden kimseyi birebirde tanımıyorum. sadece izleyiciyim.
  • "vibio" adlı youtube kanalının "yeniden danla bilic aslında kim" adlı videosunu teliften kaldırtmışlar. danla'nın bir marka olmuş olması ve videolarda yüzünün izinsiz kullanılmasının telif atmaya sebep olması da ayrı komedi.
  • bu insanlar niye para kazanıyor niye niye niye?
hesabın var mı? giriş yap