şükela:  tümü | bugün
 • 1. bir seyi gercekten haketme durumu,
  2. karsilik almak, daha cok cezai anlamda.
 • hepsi bizim tvlerde de gösterilmiş buck rogers, blue thunder, a team, hardball gibi tv dizilerini yöneten guy magar'ın senaryosunu da yazdığı 1988 yapımı filmi. halloween gecesi kendini bir otelin çatısından atan manik depresif george, kumar borçları yüzünden arkadaşları tarafından infaz edilen vito ile aynı anda ölür. vito'nun ruhu, george'un vücudunu ele geçirir ve intikam amacıyla geri döner. olaylardan habersiz george hala mucizevi kurtuluşunun şokunu yaşamakta geceleri ise kabuslarında cinayetler görmektedir. daha sonra gazeteden gördüklerinin rüya olmadığını okuyacaktır.
  şiddetin yoğun olduğu, gore ağırlıklı, tipik bir 80li yılar b movie örneğidir retribution. kaynak makinesiye el kol kesme, sıkıştırıp kafa patlatma gibi görsel sahneler içerir. filmin akılda kalmasının sebebi bu güne kadar under siege filminin birkaç karesi ve wise guyun bazı bölümleri dışında hiçbir yerde görmediğim dennis lipscomb'un harika oyunculuğudur. sonuçta türünün meraklıları için izlenmesi gereken bir filmdir ama nerden nasıl bulunur da izlenir orasını bilemem.
 • malevolent creation'nın 1992 çıkışlı 2. albümü.
 • world of warcraft 'ta bir paladin talent ağacı. paladinin tank, healer veya dps seçeneklerinden dps olanı. paladin maksimum dps i bu talent ağacını kullanarak yapar, ancak gene de bir warrior, bir warlock, bir mage, bir rogue kadar dps yapamaz.

  o zaman neden retribution paladin? retribution paladin dps yapmakla beraber bir paladinin yapabildiği cleanse, blessing of protection, holy light-flash of light, blessing of freedom gibi party için hayati nem taşıyan yetenekleri kullandığı için (evet , bunları her paladin yapar) parti de çok kullanışlı olabilir.
 • kısa süreliğine imba olunca, ağlayan wow ahalisini yatıştırmak isteyen blizzard'ın vurduğu "şimdilik" son paladin sınıfıdır.

  dps'inin öne çıktığı yerler bolca undead veya demon içerir.

  protection ve holy paladin ile oynamak ciddi yetenek ve sabır istediği için paladinlerin büyük çoğunluğunun ait olduğu sınıftır.
 • 2009 çıkışlı shadows fall albümü..
 • 2006da piyasaya sürülmüş obscura albümü, thesselingsiz pek tat vermiyor.
 • brymir sarkisi. sözlerini copy/paste edecektim ama bulamadim, ben de oturdum yazdim.

  rain, the gift of our forbidden god
  grants no compassion, no humility
  our souls filled with a burning wrath
  and the promise of divinity
  but a silent voice now weeps within
  it prays; forgiveness for our sins
  for our lands left ravaged in our wake

  and so i stand
  my heart filled with hate for eternity
  and so i stand
  my soul still denies my mortality
  and so i shall fall
  alone and bound to envy all

  and i feel pain, that solace
  of tainted conscience
  it grants a glimpse of resentful reality;
  our god, long since fallen
  a lost path, a lie of divinity
  and i see it die
  i hear it weep
  in waters deep

  and last, i stand
  as the final beacon of man
  through remorse, through the shame
  the guilt of aeons in my name
  the grief of aeons
  that rends apart the heart
  the art of man perfected

  and pain fades away
  a castaway i am to stay

  in that name i became what nature abhors
  in vain i now raise my fist against it all
  but i see, through the eyes of a storm, afar
  a father's scorn, a mother's call
  and i'm filled with reverence as i fall
  the temple trembled, as time did stall
  its last keeper becomes one with the stars
  a grave; the peace for the restless

  at last, i stand
  the pitch-black rain can't cleanse
  my broken blood-stained hands
  and last, i fall
  and see it all...
 • hebrew bible'da yani tevrat'ta, iyi insanların zengin ve sağlıklı olması; kötülerin ise fakir ve hastalıklı olmasına dayanan bir nevi teoridir.

  çok basit ve bence hatalı bir mantığa dayanmasına rağmen, kapitalizmin de temelini oluşturan temel argümanlardan biridir.

  hz. eyüp'ün başına gelen bir sürü musibet karşısında, yanındaki üç arkadaşının, hz. eyüp'ü, günahları sebebiyle bu olayların başına geldiği noktasında inandırmaya çalışmaları da yine bu hastalıklı felsefenin ürünüdür.

  halbuki, islam'da insanın başına kötü bir şey gelmesinin birden fazla sebebi olabilir. birincisi allah kendisini imtihan ediyor olabilir. ikincisi, allah, musibetler vasıtasıyla onun manevi derecesini yükseltmek istiyor olabilir; ki pek çok peygambere ve allah'ın sevgili kullarının başına gelen bu değil midir? üçüncüsü ise, allah, o kişiyi başka zamanda yaptıklarından ötürü cezalandırmak istiyor olabilir. yani siyah ve beyaz netliğinde değildir her zaman meseleler.