şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: megadeth)
  (bkz: capitol punishment)
  (bkz: capital punishment)
  (bkz: the world needs a hero)
  hangar 18 in onun kadar heybetli ve muhte$em olamasa da yeni bir versiyonu. sozler ve konsept gene ayni. (2 kita lyric ve dogac sololar)
  ba$arili.
 • megadeth-the world needs a hero'dan bir parca
  bir nevi i am a victory gibi bisey

  welcome to an empty fortress
  a mighty wreck that once was proud
  ate alive by oxidation
  abandoned by a crew of cowards
  navigation systems failed
  computers crashed and they all fall down

  possibly i've seen too much
  hangar 18 i know too much

  all the guilty paid the price
  suspended by their broken necks
  no one survived to tell the story
  when foreign life forms resurrect
  and military intelligence is
  still two words that can't make sense

  possibly i've seen too much
  hangar 18 i know too much
 • çoğu insana göre facia olan risk'ten sonra çevrelerde dolanan "megadeth eskiye dönüyormuş, rust in peace gibi bir albüm geliyormuş olm delimisin?" geyiklerini destekleyici nitelikte, mustaine ve tayfası tarafından konserlerde kill the king ile birlikte çalınan ve ismi dolayısıyla da insanları umutlandıran bir şarkıdır bu. ama mustaine'in "ulan ismi de return to hangar" koyalım ki insanlar "oha bunlar hangar 18 gibi bişi yapacaklar olm şarkının ismine baksana" desinler, böylece meraktan da olsa albümü bi alsınlar biz de paramızı kazanalım" düşüncesini de destekler nitelikte bişi olabilir. ha mustaine böyle bişi yapacak kadar hetfield'leşmişmidir albüm çıktıktan sonra anladık ki değilmiş, yanlış bir düşünce imiş.

  ama sonuçta elimizde şarkı var, dinleyip neyin ne olduğunu kendimiz de anlayabiliriz. ve anladık; bu şarkı kesinlikle bir "siz bu albümü alın bak hem isim bazında köklere dönüyoruz" kandırmacası değildir, stand alone olarak da taş gibi bir şarkıdır, solo gitar 10 saniye bile dinlenmez, devamlı delirir kudurur. hangar 18 kadar olmasa da kesinlikle güzel bir şarkıdır evet.
  (bkz: ne dedim ben)
 • her ne kadar zevkler ve renkler meselesine saygım büyük olsa da, kocaman bir sözlükte hakkında sadece beş entry yazılmasını hak etmediğini düşündüğüm "güzel" megadeth eseri.
  hemen hangar 18'in ardından dinlendiğinde etkisi daha da artar:

  http://www.youtube.com/watch?v=sax7x84u4so
 • mükemmel bir parça olan hangar 18in gölgesinde kalmış olan bir başka harika parça. hangar 18 gibi bir ismin arkası altında ezilmesi gerçekten yazık olmuş, zira megadeth'in en baba parçalarından biridir bu da. özellikle hangar 18 ile ardarda çalınan canlı kayıdı mükemmeldir, daha önce linki verilmiş ama link ölmüş sanırsam. buenos aires'te bir konserde icra edilen söz konusu eser için: (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=thokaluca7i)
 • megadeth'in 2000 yılında salt lake city'de verdiği konserde dave mustaine'in hakkını vererek muhteşem bir şekilde söylediği parça.

  http://www.youtube.com/watch?v=3xpibhknt8i
 • (bkz: underrated)

hesabın var mı? giriş yap