şükela:  tümü | bugün
  • efsane death/thrash metal grubu (bkz: possessed) in 33 yıl aradan sonra, 10 mayıs 2019 da çıkaracağı 3. stüdyo albümü...inanın şu an mutluluğumu tarif edecek kelime yok...delirmek üzereyim.

yeni parça: https://open.spotify.com/…si=k0zbchr-teqky-nfmwi3na

taklalar atarak dinlemeye devam ediyorum...

albüm detayı için: https://www.metal-archives.com/…_of_oblivion/766911
  • mayıs ayında çıkacak olan possessed albümü.

playlist:

01. chant of oblivion
    02. no more room ın hell
    03. dominion
    04. damned
    05. demon
    06. abandoned
    07. shadowcult
    08. omen
    09. ritual
    10. the word
    11. graven
    12. temple of samael
  • çok net olarak senenin en hayvan albümlerinden biri olmuş. sonra uzun bi entry girmeyi planlıyorum ama bu şaheseri dinlerken benzin döküp kendimi yakıp kül etmezsem iyidir. gerçekten inanılmaz...
  • 33 yıl bekletilmiş öfke patlaması...

albüm ile alakalı ilk entryi yazarken yayınlanan parça aklımı almaya yetmişti, fırtınanın yaklaştığının net habercisiydi. no more room in hell den iyisi de varsa senenin metal müzik olaylarından biri olacak diyordum kendi kendime, yanılmadım...

33 yıl sonra albüm yapmak nedir arkadaş? hadi bir işe kalkıştınız ve yaptınız ama bu gücü, bu kudreti, bu enerjiyi nereden buldunuz aq? yayınlanan en son albümden beri sabit kalan tek adam, oluşumun beyni jeff becerra. diğer elemanların hepsi en azından bu grup için yeni ama metal müzik adına diğer gruplarda müziklerini icra eden kaliteli müzisyenler. detayları yazının sonunda vereceğim linkten öğrenebilirsiniz. grup elemanları muhabbetine giriş yapmamın sebebi, sadece soundu biraz eskitsek ve bu albüm 1988 yılında yayınlandı desek, inanın itiraz edebilecek birinin çıkacağına inanmıyor olmam. yeni elemanlar yaptığı müziğe o kadar tutkuyla inanmışlar ve oluşumu o kadar benimsemişler ki ortaya çıkan eserde kusur bulmak gerçekten imkansız diyebilirim. gitaristlerden biri olan daniel gonzalez 1982 doğumlu ve possessed in bir önceki albümü yayınlandığında bu eleman 4 yaşındaymış. düşünün bu adam yeni possessed albümünde gitaristlik yapıyor ve zerre kadar sırıtmıyor. aynı şey diğerleri içinde geçerli, hepsi olağanüstü işler yapmışlar albümde.

müzikal olarak bakacak olursak, senenin en gaz, en leş, en sinirli, en old school albümlerinden biri ile karşı karşıyayız. intro ve outro olarak iş gören ilk ve son parçaları saymazsak, 56 dakika boyunca durmak bilmeyen, dinleyen kişinin sinir sistemini ele geçiren, istemsiz kol bacak hareketleri yaptıran gümbür gümbür bir death/thrash metal şaheseri. vokalin ara sıra ian lemmy kilmister babaya selam çaktığı yerlerde insanın tüyleri diken diken oluyor. adam o kadar kusursuz bir performans sergilemiş ki bazı kısımları cidden ağzı açık dinledim. mesela 'abandoned' isimli parçaya 'aaarrrrmaaaaageeeedddddooooonnn' diyerek bir girişi var ki, adam o an kıyameti yaşıyor, yaşatıyor resmen. bu arada şunu da belirtmek isterim, albüm neredeyse 1 saat ama ben hayatımda bu kadar hızlı geçen 1 saat hatırlamıyorum. sanki 30 dakika içinde başlayıp bitiyor ve tekrar play tuşuna basma isteği uyandırıyor. inanılmaz bir akıcılık söz konusu. sabaha kadar övebilirim...

neyse sonuca geleyim, bu albümün çıkışına kanlı canlı şahit olduğum için kendimi çok şanslı görüyorum ve inanın bundan bir 10 yıl sonra da çevremde metal müzik muhabbeti yapabileceğim adam kalmış olursa konuyu bir şekilde bu albüme getireceğimi garanti ederim:) dinleyin, dinletin, kudurun...

spotify için tık

detaylar için; https://www.metal-archives.com/…_of_oblivion/766911
  • tamam, çok fazla takip edilmeyen albüm ve grupları buraya yazdım, faydalanmak isteyen faydalandı, siklemeyen siklemedi. olabilir, normaldir.

possessed bu arkadaşlar...şimdi bu adamları anlatmanın mantığı yok ama nasıl olur aklım almıyor, bu albüme benden başka bir kişi entry giriyor? toplasanız 10 tane gruba hakim olan ama bir konser yada festival başlığı açıldığında hemen 'metalci'lik taslayan, gittiği festival ve konserler nedeniyle kendini veteran metalci ilan eden tipler neredesiniz? madem herşeyi çok biliyorsunuz ve müthiş bilgi dağarcığınız var, bu başlık neden bomboş???

sorsan herkes metal muzik biliyor sözlükte...

tanım: çok yazık edilen albüm. cidden olacak iş değil...
  • 2019'un en iyi death metal albümü. nokta. 30 sene sonra "gençler bu müzik öyle değil böyle yapılır" diyerek koydu çocuğu possessed. sene sonuna kadar bunun üzerine çıkabilecek bir albüm daha geleceğini sanmıyorum.

2019'un en iyi metal albümü mü peki? muhtemelen. ama bir devirelim gene de seneyi*