• fransızca "geri gelen" anlamına geldiği gibi bu bağlamda "hayalet" kelamını işaret etmek için de kullanılır kendileri.
  • ing. hortlak
  • taş gibi pentagram şarkısıdır. şarkının başında kınından çıkan kılıç, sonunda kan akıtır ve dinleyicinin hislerine tercüman olur.
  • barındırdığı kınından çekilen kılıç sesinin hakkını veren (bkz: pentagram) parçası.
  • genellikle biri tarafindan oldurulup daha sonra intikam amaciyla geri dönen , iyi hikaye konusu olan , kuvvetli bir tsr undeadi
  • piyasaya sürüldüğü zaman grafikleri ile olsun atmosferi ile olsun göz doldurmuş bir eidos oyunu. ancak gelin görün ki herşey bu kadarla bitmemektedir. oyundaki tüm karakterlere seslendirilme yapılmıştır, bu da oyunun çok kısa olduğunun bir kanıtır ki 1 günde bitirmiştim oyunu. baştan sonuna kadar ki hayvani hatalar bir yana, (bunların içinde açılması gereken kapıların açılmaması, alınması gereken item'ların de alınamaması gibi hatalar dahil) kullandığınız invisible büyüsü sizi ölümsüz yapmaktadır. son boss, invisible+attack combosu ile hiç hasar almadan öldürülebilmektedir. tahmin ediyorum ki o zamanlar beta sürüm yada tester gibi olgular oluşmamıştı.
  • bolca vertex lightingin kullanıldığı 3d bir rpg. mousela oraya buraya tıklayarak adamınızı oynatıyorsunuz. karakterin tam adı "revenant locke d'averam", kimim ben nerdeyim napıyorum bilmiyorum karakterinde bir kişidir. çevresindekiler de buna "sen şahane bir insansın aslında ama haberin yok, hadi kalk giyin şimdi yapılacak çok iş var" modunda gaz verip oraya buraya gönderir, fantastik görevler biçerler. kendisi aslen bir undead*dir. hayatımda 2 saatten fazla oynamaya katlandığım tek rpg olarak da yazılı tarihe geçmiştir.
  • doom2 de yaklaştığınızda elinin tersiyle tokat atan, uzaktan güdümlü roket atan (1 roket atar ve bu roket aır aslak uçarak sizi takip eder) ; doom3 te ise yakında beyninize bir nevi yumruk indiren, uzaktan roket atan (fakat 2 tane atıyor, hem güdümlü hem çok hızlı) incredible standartlarda bir iskelet. (bkz: iskeletor)
    (not:roketler hızlı ama plazma ile filan havada patlatılabilir.)
  • on numara pentagram şarkısı.
  • spell olu$turabilmek icin talismanlari combine ederek cast etme olayina hayran kalarak yine klavyeden attack combolar bulabilmek icin oldukca ugra$tigim 2cd'lik rpg. canlandirilan ve revenant olan karakterin ismi lockedur, oyundaki weaponsmithdeki kedi kadina da selamlarimi iletirim halen kendisi araciligi ile..
hesabın var mı? giriş yap