şükela:  tümü | bugün
  • "askin nur yengi'nin kardesi, tuhaf bir adam oldugunu hatirliyorum o kadar. (bkz: yaslanma belirtileri)" demi$iz.

geldik gorduk ki karde$i degil yegeniymi$. bu hayati bilgiyi bana ula$tirarak bir aile faciasi ihtimalini ustun gayretleri ile bertaraf eden deccal'e turk kadinini koruma vakfi adina te$ekkuru borc biliyorum.
  • basarılı bir müzisyenidir kendisi..sezen aksu, demet, cem karacagibi bir cok sanatcının arkasında çalmıstır..
  • öncelikle "ya böyle birisi vardı neydi ismi" diyerek kendimi paralamalarım sonunda ismini hatırlayabilmiş olmamdan dolayı kendimi tebrik etmek isterim. bu isme kadar revnan, rengi, renan gibi bir sürü alternatifi denedim netekim.

kendisinin televizyona ilk çıkışını hatırlar gibiyim. mirkelam ile aynı zamanda müzik dünyasına tanıtılmışlardı. hatta kayahan'ı hatırlıyorum yanlarında, "ikisi de benim öğrencimdir, çok yetenekli çocuklardır" gibi şeyler söylediğini de hatırlıyorum. hatta ikisi de şarkılarını söylemişlerdi o programda. bu revnak arkadaşımızın böyle yosmalı gibi fahişeli gibi sözleri olan güzelcene ilginç bir şarkısı vardı. ama sanırım toplum o zamanlar yeteri kadar hazırlıklı değildi yada aynı anda ikisini birden ünlü yapamayız sorunsalına bağlı kontenjana takıldığı için mirkelam alır yürürken (hatta koşarken) kendisi tutunamadı, unutuldu gitti. ama unutmadık, sevdik biz kendisini. hatırlayan arkadaşlar o çıkış şarkısını da buraya eklerlerse gereksiz bilgilerle dolu beyin hücrelerim bayram etme şansını yakalayacaklar.
  • bir zamanlar

"istanbul un sayısız yosmalarından biri,
    kırıtarak yürümesinden belli
    istanbul un sayısız yosmalarından biri,
    acılı iri gözlerinden belli..."

şeklinde sözleri olan* bir şarkı söyleyen, uzun saçlı olduğunu hatırladığım müzisyen.
  • ilk albümü aşkların en güzelinden sonra suskunluğa gömülmüş, 2000'den itibaren aktif piyasadan çekilmiş sanatçı. şimdilerde yeni albümü için çalışmalara başlamış bulunmakta.
  • itü sosyal bilimler enstitüsü'nde doktora yapmaktaydı kendileri.itü tmdk'da da müzik formları dersi vermiştir bir aralar.
  • sesi kadifeden dikilmis bir insanoglunun* özbeöz yegeninin tayfun***** sesli olabileceginin kaniti.
  • zamanının farklı işlerinden birine imza atmış müzisyen. şimdilerde akademisyen olduğunu duydum daha da sevindim, keşke 2000 olmadan bir albümle daha şansını deneseymiş dedim, istanbul yosmaları bu ara dinlemeye doyamadığım şarkısıdır bu arada.
  • şimdilerde kocaeli üniversitesi devlet konservatuvarında öğretim üyeliği yapmakta olan müzisyen.
    yrd. doç. unvanıyla.