şükela:  tümü | bugün
 • your unistaller programının kardeşidir. bilgisayardan kaldırmakta zorlanılan programları tüm artıklarıyla birlikte kaldırmak amacıyla kullanılır. yapılan kaldırma (uninstall) işlemi sonrasında ccleaner ile tarama yapıldığında yine de artıklara rastlanabiceğine şahit olunmasıyla kadı kızını akla getirmiştir.
 • temizliğe başlamadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturmanız şiddetle tavsiye edilir, kendim denedim ucuz atlattım, çok haşin silişleri olan bir programmış.
 • 1.71 sürümü çıkmış olan freeware uninstaller.
 • geri yükleme noktası oluşturmasıyla ne idüğünü zaten baştan belli eden, kullanması sakat, tehlikeli bir yazılım. (bkz: #13365534) olması gerektiği gibi olan bir tanesi için itinayla; (bkz: your uninstaller)
 • artık bırakmadan temizlemesi ve ek özellikleri ile dikkatli kullanıcıların elinde kullanılması gayet zevkli olan program.

  özellikle auto run yönetici ile windowsunuzun açılışında gereksiz programları kapatarak açılışınızı hızlandırabilirsiniz. ayrıca iz silici özelliği ile hdd nizdeki sildiğiniz ama hala siz görmesenizde kalan verilerinizden kurtulabilirsiniz. son olarak cleaner daki gereksiz verileri silme özelliği bu programda da var.
 • üç ay önce temiz bir sistem kurmak için attığım formatın üzerine tekrar format attıran program bozuntusu..

  win 7 (x64) home premium işletim sistemi üzerinde sadece "downloader" özelliği için katlanılan real player programı kaldırılmak istenir. revo denen arkadaş açılır ve sistem geri yükleme noktası ile registry kaydı otomatik oluşturulur. real player uninstall'dan sonra bazı dosyaları kaldıramadığını, bir sonraki açılışta kaldıracağını belirtir. "tamam ulan" butonu tıklanır ve revo'nun bulduğu registry kayıtları itinayla ve "hunharcasına" silinir. sistem tekrar başlatılır, ancak bir şeyler ters gitmektedir. internet bağlantısı normal çalıştığı halde sistem tray üzerinde "bağlantı yok" uyarısı ve simgesi görünmektedir. varolan bir office belgesi açılmak istendiğinde "lisanslama problemi" uyarısı gelmekte ve program kendini kapatmaktadır. "microsoft beleş office'i yakaladı herhalde" diye düşünülür ve bir film izlemek istenir. o da ne windows media player "ortam kitaplığı" arızası vererek kendini kapatmaktadır. winamp ile müzik dinlemek istenir, dosya yürütülmemekte ve bilgisayardan hiçbir şekilde ses gelmemektedir. kaşlar çatılarak bilgisayarım'dan "sistem özellikleri"'ne ulaşmak istenir; bu komut hiç işlememektedir! bir şeylerin yanlış gittiğine karar verilir ve windows'un içinde yer alan sistem geri yükleme programına başvurulur. ancak formattan beri kah otomatik, kah manuel oluşturulan bir ton sistem geri yükleme noktalarının yerinde yeller esmekte, ayrıca bu program da meşhur hata kodlarından birini vererek çalışmamakta direnmektedir.

  ilk akla gelen virüs ve sağlam bir trojan ihtimalidir, hemen güvenli moda geçilir, ancak güvenli modda da bahsedilen hatalar devam etmektedir. eksiksiz bir tarama sonucunda birkaç zararsız trojan bulunur, bunlar silinir ancak sonuç elde var sıfırdır. windows re-install, başlangıç kurtarma vs. işe yaramamakta; sistem geri yükleme ise aynı hataları vermektedir. sorun windows forumlarında enine boyuna araştırılır ve çok nadir olarak bir iki kişinin başına revo denen program yüzünden aynı olayın geldiği görülür, alttaki yorumlar okunur, sonuç hep aynıdır, bir ton tavsiye, çözüm format.

  evde kimsenin olmaması fırsat bilinerek, yakası açılmadık küfür yelpazesinden gayet ağır küfürler seçilerek revo'ya, real player'a ve şahsi dikkatsizliğe ağır sövülür. kişisel dosyalar yedeklenir ve format atılır. revo denen arkadaşa (daha doğrusu registry kayıtlarını silen bir programa) bir daha bulaşmamaya tövbe edilir.
 • dil seçeneklerinde kürtçe* olan unistaller yazılımı.
 • ücretsiz sürümüde olan gelişmiş program kaldırma aracıdır.windows'tan program kaldırırken, gelişmiş kaldırma seçeneği kullanılırsa registry kayıtları dahil olmak üzere programın windows'taki tüm kalıntılarını tarayarak siler. ayrıca; otomatik başlatma ayarları, windows araçları, gereksiz dosya temizleme seçenekleri de vardır. windows'ta kullandığım kullanışlı programlar arasında yerini almıştır.
 • tüm programlarınızı bu programla kaldırmanızı tavsiye ederim. arama seçeneğini de gelişmişe aldıysanız kafanız rahattır. kaldırma işlemi sonrası bilgisayardaki artık dosya ve kayıt defteri girdilerini tarayarak kaldırma işlemini sanki hiç kurmamış gibi bir şekilde gerçekleştiriyor. ayrıca hedef program, zorla kaldırma gibi bir takım ekstrem özelliklere de sahiptir fakat biraz tuzludur.
 • başlat menüsüne ve görev çubuğuna sabitlenemeyen program.
  geçen farkettim iobit uninstaller da böyle. acaba bu tip programların ne gibi bir olayı var da böyle oluyor ?

  edit: sorun programın adındaymış. program kısayolundaki isimden uninstalleri silince sorun ortadan kalkıyor. görev çubuğunun, adında uninstaller yazan programları oraya eklememize izin vermeyen bir özelliği varmış onu öğrendim bu yolla.
hesabın var mı? giriş yap