şükela:  tümü | bugün
  • --- respect ---

2 ay önce verilmiş @trodneskeszuyzukodnib uktesi bu.

notu da şöyle:
    paypal gibi bir app
    --- respect ---

hakli, pay pal gibi bir app su an indirdim uye oldum. henuz deneyemedim fakat yakinda deneyecegim bir uygulama uluslararasi tatile gitmeyi veya is dolasiyla seyahat edipte paranizi o gun ki kurdan direk olarak cekmenizi saglayabileceginiz bir hesap olduklarini soyluyorlar. deneyimledikten sonra daha fazla bilgi ile bu basligi senlendirmeyi dusunuyorum. soyledikleri gibiyse (bkz: wubba lubba dub dub)

edıt: uye olmak siteyen varsa referansimi kullanirsa 5 pound vereceklerini soyluyorlar. simdiden tesekkurler eger kullanirsaniz.. http://revolut.com/r/huseyi4v

edit2: ayrica su an siteden hesabiniza erisemiyorsunuz en buyuk eksiklerinden birisi bu, o yuzden telefon modelinize uygun uygulamalarini indirmeniz gerekiyor. referans kullanirken mobilden girin lutfen (bkz: swh)
  • eğer yurtdışında yaşayıp türkiye'ye para gönderiyorsanız veya ülke dışına seyahat ediyorsanız mutlaka kullanmanız gereken bir uygulama. paranızı o andaki güncel kurdan, (herhangi bir bankadan veya döviz bürosundan kesinlikle daha az kur farkı ile) bozup, gittiğiniz ülkede alış veriş için kullanmanızı sağlar. öte yandan da belli bir miktara kadar gittiğiniz ülkenin parasından nakit çekim yapmanızı sağlar.
  • bugün itibariyle sistemleri çökmüş olan uygulamadır. sahibi özür dilemeyip sorumluluğu tamamen kendi üzerine aldığını belirttiği şöyle bir yazı paylaşmış.
  • oncelikle (bkz: olması gerektiği gibi olan programlar)

mumkun olan en yuksek degerden currency exchange yapmaniza olanak saglayan app. *

kyc * verification yapmadan yillik top-up limiti biraz dusuk ama, yaptiktan sonra yillik 60,000 tl civarina yukseliyor. top-up'i kredi veya debit kartinizdan gerceklestirebilirsiniz. kyc onayi icin, avrupa ekonomik alani'nda bir ulkenin pasaportuna veya oturum kartina sahip oldugunuzu gostermeniz ve yuzunuzun net fotografini canli olarak cekmeniz gerekiyor. (avrupa disinda yasayanlar icin nasildir bilemiyorum) onay sureci biraz uzun ama beklemeye degiyor. yurtdisina cok seyehat etmesenizde, debit/banka karti kullanirken 3dsecure, sms onayi vs ugrasmak istemiyorsaniz alternatif olarak kullanabilirsiniz. ilk kredi kartinizi* kargo ucretini odeyerek (yaklasik 10 tl) edinebilirsiniz. bunun disinda bir ucreti yok.

yurtdisinda yasiyor ve turk banka kartinizdan para cekiyorsaniz* (yapikredi/unicredit iliskisinden daha konforlu) kartinizda problem oldugunda yeni kart gelene kadar ortada kalmamak icin veya yurtdisinda alternatif olarak bulundugunuz ulkenin para biriminde kur farkliliklariyla para kaybetmeden harcama yapabilmek icin iyi bir alternatif.
  • bugün itibariyle kripto para(ethereum, bitcoin, litecoin) alış veriş işlemlerine başlamış online cüzdan uygulaması. ilk bitcoin alışverişimi ben de az evvel yaptım. iddia ettikleri üzere hiçbir komisyon almıyorlar. tek aldıkları şey aylık 7gbp üyelik ücreti, ilk ay ücretsiz - ki cex.io komisyonlarıyla karşılaştırınca bu fiyat hiçbir şey değil.

buna ilave olarak garanti bankasının paracard sahipleri için geçmiş yıllarda yaptığı kruşları almama kampanyasını bu arkadaşlar da gerçekleştiriyor. ben bununla türkiye'de yaşarken ayda 20 tl'den daha fazla kazandığımı bilirim, devir iktisat devri.

diğer sundukları ekstra servisler ise uluslararası sağlık sigortası, cihaz sigortalarında %20 indirim, ücretsiz havalimanı lounge salonları vs.vs.

ingiltere'nin en büyük banka gruplarından birisi olan lloyds-halifax bu yatırımın finansal anlamda destekçileri. bu demek oluyor ki arkaları sağlam.

olumlu veya olumsuz her gelişmeyi bu başlık altında inceleyeceğim. şimdilik güzel görünüyor...
  • hesap kartını, mobil uygulamayı, kripto paraları ve itibarî parayı tek bir çatı altında toplayan bir bankacılık platformu. revolut sayesinde bitcoin, litecoin, ether ve dolar dahil olmak üzere 25 farklı küresel itibarî parayı telefonunuzda saklayabiliyorsunuz. ayrıca bütün bu para birimleriyle alım satım işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz.
  • türkiye'ye hizmet vermeyen uygulama.
  • muhtesem servis, tek dedigi sey
    "oops! something went wrong"