şükela:  tümü | bugün
 • metal gear solid adlı oyundaki rus silahşörü* ve "adam konuşturma uzmanı" boss. tüm macera sonunda hayatta kalabilmiş tek boss.(1 kolu eksik olarak :)
 • asıl adı ocelottur. oyunun * en bilinen bosslarından birisi olup serinin üçünde de karşımıza çıkmaktadır. spetsnaz units’in genç binbaşısı iken daha sonraları revolver ocelot olarak anılan karakterimiz iki adet revolver single action armies ile cenk etmektedir. hırslıdır, gözüpektir, dokuz canlıdır, hızlıdır, eh biraz da karizmatiktir.

  "you're not a snake, and i'm not an ocelot. we're men, with names..."
 • --- spoiler ---

  metal gear solid 2 sons of liberty'nin tanker bölümünde,scott dolph'un askerlere verdiği briefing sona erdikten sonra ortama çok karizmatik bir şekilde girer.alaylı alkışları şu sözlerle devam eder:

  ocelot: - excellent speech my friend!
  scott dolph: - who the?!
  ocelot: - gift of the silver tongue.they say it's the mark of a good officer..and of a liar!(bu noktada aniden dolph'a dönmüştür.)americans are too in love with the sound of their own voice to speak the truth!
  scott dolph: - identify yourself!
  ocelot: - i am shalashaska.also called revolver ocelot!(ocelot kelimesini söylerken snake* ile düet yapmış olur.)
  scott dolph: - what do you want?
  ocelot: (metal gear ray'i kastederek) - this machine will be quite useful.
  scott dolph: - what are you planning to do?steal this thing?!
  ocelot: - steal?no..no...i'm taking it back.

  bundan sonra olaylar gelişir...

  --- spoiler ---
 • metal gear 3 snake eater da snake'in herhangi bir zaman paradoksuna mahal vermemek icin oldurmemeye cok kastigi elemandir ayrica kendisi
 • namı değer kolpacı . dünya alemi vurmuş suçu da devamlı başkalarının üstüne atmıştır. amerikalı generali kim vurdu snake vurdu , rus binbaşıyı kim vurdu snake vurdu , snake bunu vurdu onu vurdu şunu vurdu , ben yapmadım liquid yaptı derken mgs aleminin en kolpacı en hırt adamı olup çıkmıştır.
 • http://www.youtube.com/watch?v=vp5fmvsoenu

  big boss askini nihayet durduramamis karakter, gay oldugunu anlamistik, mgs 3'de gerci bu da belgeledi
 • kesilen kolunun yerine liquid snake'in kolunu takmis sonradan bu koldaki liquid snake "ruhu"ndan etkilenip liquid ocelot olmustur. evet sacmadir ama boylece bizim solid snake'in yaslanmis halinin karsisina zaten yasli olan bir bedene giren kardesi liquid snake kisiligi cuk oturmustur. ilk metal gear solid oyunun sonundaki dovus nostaljisi de son oyunda gerceklesmistir.

  (bkz: hideo kojima)
 • gray fox'un kestiği kolunun yerine liquid snake'in kolu takıldıktan sonra kendisini liquid ele falan geçirmemiştir, bu olay metal gear solid 4 guns of the patriots'da aydınlatılmıştır.

  --- spoiler ---

  en başından beri tek amacı big boss'u geri döndürmek olan ocelot, nanomachines ve hypno-theraphy yardımıyla kendisini liquid snake'in zihinsel bir kopyası haline getirmiştir. amacı da the patriots sistemini kandırmak ve yok etmek, bu sayede bedenen ölü olan fakat beyin fonksiyonları hala çalışan big boss'u sistemin zincirlerinden kurtarmaktır. sadakati ne kgb'ye, ne liquid snake'e, ne solidus snake'e ne de annesi olan the boss'a dır, metal gear solid 3 snake eater'dan beri tam anlamıyla hayranı olduğu big boss onun gerçek sadakatinin tek sahibidir hatta eş cinsel* olup snake'e aşık olduğu rivayet edilir falan filan. ocelot ve big boss ilişkisi karışık, the phantom pain'de anlayacağız neyin ne olduğunu.

  --- spoiler ---

  öldüğünde tam 70 yaşında olan revolver ocelot tam bir fiddle master'dır. * big boss'un * kendisini bir güzel benzettikten sonra "that was some fancy shooting, you're pretty good." sözü içine işlemiştir, legendary mercenary solid snake tarafından outer haven'ın tepesinde ölümüne dövüldükten sonra ki son sözleri "i am liquid's doppelganger, and you are his*, you're pretty good." olmuştur.

  en sevdiğim metal gear solid karakterlerinden biridir.
 • --- spoiler ---

  the phantom pain'de kendisiyle alakalı çok garip birkaç nokta var; birincisi en az bir yerde the big boss'a olan "eşcinsel" aşkını inceden inceye belli ediyor. quiet'la alakalı mevzu yaşanırken işte o da snake'e aşık ben de gibisinden bir şey geveleyiveriyor. ama beni asıl şaşırtan şey orada bulunan snake'in asıl snake değil de onun yerine geçmiş başkası olduğunu bilmesine rağmen demesi. garipsenecek kadar var. belki de cinsel olarak değil ama snake'in savaşçı yetenekleri ve gücüne olan normalin bayağı bir üzerinde bir aşktan bahsedebiliriz. bu yönüyle baktığımızda yedek snake'in de normalinden yetenek olarak çok farklı olmadığını düşününce ona da bir aşk duyması mümkün.

  bu arada bu oyunda bu kadar pasif kalmasından çok da memnun değilim. özellikle snake eater'da çok sağlam bir karakterdi.

  son not: bu aşk mevzusu üzerine şu karakter değişimli video daha da manalı oluyor. https://www.youtube.com/watch?v=gcyygfxifze

  edit: tek elle ses olmaz iki elle ses olur diyor ki oyun içindeki tapelerde ocelot bu big boss'un kaçması ve yerine sahte snake'in geçtiği bölümleri bir şekilde unutuyor sahte snake ortaya çıkması diye. kojima gene saçma bir şekilde hikayedeki boşlukları dolduruvermiş.

  --- spoiler ---

hesabın var mı? giriş yap