şükela:  tümü | bugün
  • 1950 yılında isviçre'de kurulmuş, ileri teknoloji elektronik ve müzik sistemleri üreten, bu konuda da oldukça başarılı olan firma.
  • merkezi isviçre'de bulunana ama imalatını almanya'da * yapan elektronik firmasıdır.
  • saç dökülmesine karşı etkili olduğunu iddia eden at kuyruğu bitkisi özlü şampuan. bir süredir düzenli olarak kullanıyorum. kokusu, saça verdiği temizlik ve yumuşaklık hissi gayet güzel. dökülme adına olumlu yönde etkisini gözlemlediğim taktirde gönül rahatlığıyla editleyeceğimi belirtmek isterim.

edit: şampuan biteli bir süre oldu ve ara ara sözlükçüler işe yarayıp yaramadığını soruyorlar. olumlu olursa editlerim demiştim ama yinede bilgi verelim. maalesef ürün ben de saç dökülmesi adına pek bir işe yaramadı. şampuan işlevi adına normal bir ürün, yani işin temizlik kısmı olarak. ancak dökülmede beklediğim etki gerçekleşmedi. belki ikinci şişeyi bitirdikten sonra esas sonuç ortaya çıkar. olur da kullanırsam yine sonucu editlerim.
  • saç derisinde kepek ve pullanmaya karşı etkili olduğunu iddia eden fakat hiçbir halta yaramayan bir şampuan markasıdır.
  • at kuyruğu bitkisini yurt dışında kullanan bir tanıdığım övmüştü, saçı kalınlaştırıyor diye aldım. ama bu ürünün prospektüsü pek fena. çok sıradan özellikler yazmış, bunları da yer doldursun diye en az ikişer kere aynen tekrarlamış. türkçesi oldukça bozuk ve profesyonel değil. isvicre isvicre diyip duruyor ama formulü yapan kişi türk, üretim de ankara'da. sanırım kandırıldım
  • ilk bir kaç yıkamada saç daha fazla dökülüyor ama zamanla azalıyor yıkarken dökülme olayı. saç tellerini kalınlaştırıyor yalnız kullanirken eldiven takın parmaklarda tüylenme yapıyor ve prospektüsünde yazdığı gibi mutlaka saçı durularken köpüğün vücutla temasını engelleyin kıllanma yapıyor.
    ben banyoda akrobatik hareketlere dayanamadığım için ikinci şişeden sonra biraktım. kel kalmak istemeyen ağbim omuzlarında çıkan kıllar için lazere gidiyor. aman dikkatli olun kullanırken.