şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: tengelmann)
  • hem ucuz hem pahalı ürünleri bir arada bulundurması nedeniyle müşteriye seçme özgürlüğü sunan bir markettir. aradığını bulma şansı yüksektir. dolayısıyla aldi adı verilen yağmalanmış depo görünümündeki marketlerden bu özelliğiyle ayrılır.

(bkz: ja)
  • nasıl migros zincirinin ucuz halkaları şok marketlerse; rewe de real'in ucuz versiyonudur. real'in ürünü olan tip ve ja marka ürünler burada da satılmaktadır.
    yine de aldi ya da lidl ile karşılaştırıldığında ucuz dememek lazım gelir.
  • urun ce$itliligi bakimindan boylesini gormedim arkada$, lidl falan tra$.. sosyete mekandir harbiden, aldi'den 10 euro'ya yaptiginiz torbayi burada belki 20'ye yaparsiniz.
  • kesinlikle alternatiflerinden daha estetik ve güzel görünümlü alisveris merkezidir. daha pahali oldugu kesinlikle bellidir, ancak mannheimda haftanin 6 günü 24'e kadar acik bir dükkanlarinin olmasi inanilmazdir.
  • eskiden minimal di bu. cogu kimse bilmez. bir gecede minimal leri rewe yaptilar.` :hey gidi`
    (bkz: #1887183)
  • bugün elime gecen bir rewe prospektinde taze incirin nasil yenildiginin izahini okuyunca kendimden gectim:
    "türkische, frische feigen, klasse 1, stück 29 cent"
    "taze türk inciri, 1. sinif, tanesi 29 cent." sonra devam ediyor:
    inciri bicakla uzunlamasina keserek acin (cevirenin notu: karniyarik gibi), sonra kaşıklayın (kaşıkla yiyin).
  • bu adamların tex-mex isimli bir pizzası vardır ki tadından yenmez. zamanında bir oylama neticesinde ıspanaklı, fetalı ve biberli akropolis, tavuklu, biberli ve sweet chilli soslu shanghai chicken ve tavuklu, biberli ve köri soslu bollywood pizzalarını mağlup ederek birinci gelmiş ve raflardaki yerini almaya hak kazanmıştır. kıyma, mısır, jalapenolarıyla birinciliği haketmiştir de. diğerlerini denemedim ama denemek isterdim, özellikle akropolis enteresan duruyor.

sözün kısası 1.89 euro'ya bundan iyisini bulmak gerçekten zor sevgili rewe sever gurbetçiler.

unutmayın ki, müşteri kraldır.
  • logosunda ve market içerisinde kullanılan renkler bir de ürün çeşitliliği bakımından gönlümde taht kurmuş, aldiyi sollamış markettir.