şükela:  tümü | bugün
 • öküz dergisindeki çizgilerini daha samimi bulduğum yetenekli bir kişi. öküz kapandıktan sonra atom denilen gereksiz dergide çizmeye başladı. atom'un bir sayısında bahadır boysal'ın bir hikayesini çinilemişti. işte bu noktadan sonra kararsız tarzı iyice boysal stilizasyonuna kaydı ve zaten artık pokemon tadı veren boysal çizgisinin bir de immitasyonu ortaya çıkmış oldu..gayet elektriksiz amerikan "comic" çizgisiyle asena, bülent ersoy falan çizmiş, hatta sanırım bazı kareleri de direk süperman'den, örümcek adam'dan falan araklamış. zaten gereksiz olan dergiyi daha da fırt,taktak falan gibi bir dergi haline getirmiş. ne kadar eski bir tarz üzerine yoğunlaştığının farkında değil mi bilemiyorum ama yeteneğini kullanarak çizgisini ısıtmasını diliyorum. (bkz: imdoho)
 • ilk olarak ismini öküz de duyduğum,görür görmez dikkatimi çeken başarılı kişi.takip etmekte fayda vardır,kötü işini hiç görmedim.
 • amerikan comic çizimiyle pokemon çizimini aynı kare içinde birlikte kullanmasa öpüp başımıza koyacağımız,lakin karikatürleri şu haliyle yapay gelen,gözleri rahatsız eden çizer kişi.iyi esprileri de çizim tarzına kurban gidiyor..
 • kendisi penguen'de çizmektedir. bu haftanın sayısında eski gazetelerdeki çizgi romanlar benzeri çiziktirdiği bant ise beni yarmıştır. ayrıca börkütme (içe doğru bükme) kelimesini sıkça kullanır, bu anlamda akıcılığı sağlar.

  başlık: ölüme saadet katacak kadar mesut
  özet: öyle oldu, böyle oldu

  (köşkün temizlik işlerine bakan belgin, köşk sahibinin şımarık oğlunun askıntı olmasından bıkmıştır)

  -belgin, bahçede yaralı bir güvercin buldum, cebime koydum getirdim. bir baksana, sen anlarsın.
  -bitabi, bakayım küçük bey.
  (elini adamın cebine sokar)
  -...ama, ama küçük bey bu sizin..., sizin cinsel uzvunuz.
  -cinsel uzvum ya, başka ne olacağıdı, hıha haa hah ahaaa..!
  -ühüü ühü...
 • penguenin 52 ve 53. sayıları itibariyle hafiften manga tarzı karakter çizimlerine el atmış bir nevi ortamı koklayan çizer (tahminimce).

  53. sayıdaki manga aile babası karakteri ile kopartmıştır bizi.
 • ilginç hikayeleri, (11 sos b, bi de sahildeki insan kuklalarını uzaktan çıplak turistler diye tanıtıp, mahalle kopillerine parayla otuzbir çektirdiği bir hikayesi ilk aklıma gelenler) çocukluk anıları ve kürt kimliği ile tanıdığımız çizer.

  bir aydır penguende çizdiği bağımsız nefaset karikatürleri ile mizahta da super yetenekli olduğunu kanıtlamaktadır. aynı tempoyla giderse ikinci bir yiğit özgür vakası olacağından kuşkumuz yoktur.

  tebrikler.
 • (bkz: redhat)
 • penguen dergisinde boşu boşuna yer kaplayan çizer
 • eski bir karikatüründen:

  kahin: bu yıl doğacak bir türk genci ananızı sikecek efendim
  kral: o zaman bu yıl doğan tüm türklerin kellesini vurdurun
  asker: ananızı halletsek daha kolay olmaz mı efendim?
  kral: hiçbir masraftan kaçınılsın istemiyorum
 • çizgi dünyasının tuncay sanli'sı..