• ing. bir parçaya yeniden işçilik yapılması gibi bir teknik anlamı da vardır. hatta alamancası da nacharbeittır. ek maliyet olduğu için pek sevilmez fakat maliyeti yüksek bir parçayı ıskartaya ayırmaktan iyidir. philip crosby abimiz hiç sevmez mesela bu olayı. o yüzden "bre yöneticiler proseslerinizi öyle kurun ki hata ortaya çıkmasın. benim de asabımı bozmayın" der.
  • her kesimden herkesin, hatta is kurmak gibi bir fikri olmayanlarin bile okumasi gereken, basecamp, ruby on rails gibi seylerin mucidi 37signals adli sirketin kuruculari tarafindan yazilan urun anlayisi ve execution kulturu uzerine kitap. feci gaza getirebilir, aman diyim.
  • iki macar erkek prodüktör ve bir fransız kadın vokalden oluşan üçlü.bunları ilk olarak aşırı doz'da chris and cosey'nin october love song'unu yorumlarken duymuştuk ama şarkının orjinali de pek iyi olduğundan bir fikir edinememiştik. başlıklarını açacak kadar iyi olduklarını düşünmemizi sağlayan şarkı you're so just just oldu ki gerisi de geldi zaten. fall right now adlı bir albümleri var ki şu sıralar pek moda olan house temelli akışkan müzik üzerine serpiştirilen seksi kadın vokal ekolünün iyi bir örneği.
  • okumaya basladigim kitap.
  • saçma sapan girişimcilik kavramını yerle bir eden, daha çok başlangıçtan itibaren gelir modeli oluşturulmuş ve ilk günden itibaren ciro yapılmasını, kâra geçilmesini salık veren, internet yazılımı üreten gerçek bir işletme sahipleri tarafından yazılmış bir kitap. okunması şiddetle tavsiye olunan, bakış açınızı şüphesiz değiştireceği kavramları içerisinde barındıran bir kitaptır aynı zamanda.
  • uzun vadeli planlar yapmami bir kenara biraktirip, gunluk planlar yapmami saglamis, kafami rahatlatmis kitap. okuduktan sonra anlattiklari aklimda kalan ender kitaplardan.
  • şarkılara remix yerine de kullanılan terim.
    not:farkı nedir bilen varsa yeşillendirsin.
  • (bkz: rework agency)
  • e-book versiyonunu aradığım ama bulmadığım kitap.

p.s. : yok , yok , warez sitelerinde aramadım, satın alacam fakat hard coverı var amazonda.

edit 1 : e-book aramamın sebebi bilgisayarda okumak istemek, getting real'ın pdf versiyonunu satın almış biri olarak rework'u da gene pdf olarak bulsaydım alacaktım. her ne kadar http://www.barnesandnoble.com/ 'da e-book olarak satsalarda satışı sadece amerika da yaşayanlara yapıyorlar. bekliyelim bakalım biraz, belki fikirlerini değiştirirler, olmadı amazon bir tık uzakta...

edit 2 : sonunda paperback versiyonunu aldığım kitap. hardcover için 2 hafta beklemek gerekiyormuş.
hesabın var mı? giriş yap