• babamın 1950'lerde çifteler köy enstitüsünden mezun olur olmaz ilk atandığı yer. reyhanlı denilince aklıma buruk bir aşk hikayesi gelir. babaların aşk hikayeleriyse kızları için çok önemlidir. babam, bir aşiret kızına aşık olur. kız da babama. ve lakin kız amcasının oğluyla beşik kertmesidir. babamsa babası ölmüş, dört kardeşli bir delikanlı. on yedi yaşında zira. öğrencilerimin çoğu benden büyüktü ve bir öğretmen olarak saygınlık kazanmak için çok uğraştım, demişti. aşık olduğu kız, boynundan beşi bir yerdeyi çıkarıp babama verir ve kaçır beni der. ee baba, niye kaçırmadın kızı? arkam yoktu kızım. babam yok mal mülk yok. kaçırsam nereye kaçıracağım. sustum ben de. sonra anneme dedim. ya yine de kaçırsaydı kızı ayıp değil mi koskoca babam, böyle bir kızı bırakmış!. kaçıramazdı, dedi annem. beşik kertmesi denilen şey öyle bir şeydir ki oralarda, düğünde atın üstünden alırlar kızı elinden ve kimse itiraz etmez. kızı alırlar artık sonu ne olur bilinmez babanı da vururlardı. babam vurulsaydı ben ne olurdum, diye basit bir çocuk hesabı yaptım. o zamanlar genetik falan bilmiyorum tabii. babamı vursalardı başka biri babam olurdu. aman allah'ım iyi ki kaçırmamış kızı, dedim. annem güldü.

babam öleli yıllar oldu. bilmem o kızcağız, akibetini bilmediğimden hâlâ kızcağız benim için, yaşıyor mu öldü mü? mutlu oldu mu, babama ah etti mi? kaderine mi küstü? çapı ne olursa olsun efsane olmuş aşklarda kişilerin adının bir ehemmiyeti yoktur. kızın adını hiç söylemedi babam. bana kalsa reyhan'dı.
  • sanırım türk medyasının afganistan'da sandığı ilçe.
  • bugünkü seçim sonuçlarından sonra bu halk seni "gerçekten" unutamaz artık reyhanlı.
  • bu saatten sonra değil suriye'den füze , japonya'dan atom bombası atılsa sikimde dahi olmayacak hatay ilçesi. size gerçekten yazıklar olsun lan ! %54 ile hırsızı , uğursuzu , din sömürücüsünü ve en önemlisi de çocuklarınızın , eşlerinizin , abilerinizin , ablalarınızın katillerini başa getirdiniz. demek ki siz bundan anlıyorsunuz. gerçekten tebrik ediyorum.
  • başına çok şey geldi ama hiç bugünkü kadar aşağılanmamıştı.
  • az önce tayyip konuşurken "reyhanlı seninle gurur duyuyor" diye tezahürat yapılan, 15 gün önce bir terör saldırısının olduğu ilçedir. komedi filmi çeksem bunu koymaya utanırım ben ama ne yazık ki gerçek oluyor.
  • bir şeye* göre halkı barbar olan, neonazilerden bile daha acımasız olan, taşla insanların başını ezen bunları da bombalı saldırıda ölmüş gibi gösteren, yaralıları hastaneye almayan, ırkçı olan, mültecileri tedavi etmeyen, mültecilere ekmek dahi satmayan, mültecilere ilaç vermeyen ve cahil olanmış. sanırsın reyhanlı değil mad max distopyası.
    sen bu söylemleri hak edecek ne yaptın reyhanlı ? bombalı saldırıda abini, kardeşini, anneni, babanı ve canını kaybetmekten başka ne yaptın ?
  • "hatayda alevi sunni yoktur, insan vardır, kimse kimsenin inancına mezhebine karışmaz" yazılı olmayan kuralını gayet iyi bilen ve oyuna gelmeyecek olan ilçedir.
  • hilesiz hurdasız bir şekilde böyle yüksek bir oy oranıyla akp'yi tercih eden ilçe

yüzde 60'a yakın bir oy alacağı çok daha önceleri belliydi, yabancı yazarların bu sonuca şaşırmasını normal karşılasam da, hataylı arkadaşların şaşırmasına anlam veremiyorum. hayır yani bilmiyor musunuz, tanımıyor musunuz reyhanlı halkını.
  • gercekten kocaman bir "yok artik"ı hakettiler...

yazik size be zavalli halkim...
hesabın var mı? giriş yap