şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • tanım: youtuber (bkz: yersen)

kendisinden haberimin oluşu 2 gün önceki klibine dayanıyor. bu vatandaş yaşadığım memleketteki sahipata ve çavuşbaş diye iki ayrı semt var. birbirlerine 2 minübüs mesafesinde. ama kafa da tipte aynı . kendisi de aynı onlardan. kimmiş derken instagramdan da ayrıca stalkladım şurada bizbizeyiz sonuçta ne yalan söyleyeyim.
    story'e 12-17 yaş aralığında muhtemelen kendisini örnek alan taze beyinleri gördüm. üzüldüm. kanalındaki abone sayısı , yaşadığı lüks hayatı , kazandığı parası beni zerre alakadar etmiyor , dahada kazansın dilerim ama bunu yaparken etrafına bakmalı.
    kendi birşeyler "cukkalarken" örnek olduğu bireyler olduğunu unutmasın.

edit ; reynmen derken rain man olan mı acaba .
    eğer öyleyse reynboy reynkid reynçayıld da pekala denilebilirmiş . bugün de çok eğlendim neyse .
  • umalım ki malum şarkının popülerliği türkiye sınırları içerisinde kalsın. aksi takdirde şarkıyı yunanistan'a iteleme kampanyalarına acilen başlamamız lazım.
  • 2013 tarihli şu videoda yanlış görmediysem cem yılmaz'ın yanında kucağında çocuk bulunan eleman kendisi. cem yılmaz'la aralarında akrabalık var diyenler de vardı. tesadüfen izlediğim videoda görünce şaşırdım.

ayrıca video başlı başına saçma bir şey. yıllardır görüşmediğin ünlü akraban için kuyruğa girip saatlerce sıra bekliyorsun falan. garip.
  • 100 milyon izlenme alan videosu finlandiya'lı bir sanatçıdan araklama çıkmış olmakla karakteri şaşırtmayan emek hırsızı. bir videosunda kıza memelerini kapat diye ahlak dersi verirken, ukrayna videosunda kendini yarı çıplak hayat kadınlarına öptüren insanımsı. en az temsil ettiği ilkeler kadar tutarsız yani. malum gençliği cezbetmesi için propaganda bakanı goebels tarafından topluma pazarlanan çeşitli vakıflara aktarılan malum paralarla piar desteği bularak parlatılmış intihara meyilli tipik bağcılar ergeni.
  • şarkıcı olmuş galiba ama benim dikkatimi çeken kanalda bir resim var, ağzında sigarasıyla. sanırım böyle daha karizmatik olduğunu falan zannediyor ama 4 milyon abonesinin her halde 3 - 3.5 milyonu 18 yaş altıdır. bu arkadaşa özenip sigaraya başlayacak binlerce çocuk olabilir. bunlara dikkat etmek gerekir.

tanım:youtuber.
  • bunu seven insanlar turkiye’nin kalitesiz toplumunu yansitmaktadir...
  • bir youtuber. bu tip projelerin arkasında herhangi bir medya sahibinin olmadığını düşünmek saflıktır.

yahu medya şirketleri 3-4 senedir youtube ı keşfetti ve ordan da para kazanmak için reynmen gibi, enes batur gibi projeler geliştiriyor. bizim anadolu çocukları da bizim neyimiz eksik biz neden böyle olamıyoruz diyor. çünkü adamın arkasında a..n medya var.

aynısı n.sret için de geçerli. yuz binlerce yetenekli kasap vardı. ama n.sret aldı yürüdü. arkasında f.rit ş.henk olmadan nasıl olacaktı bu? f.rit bey gıda sektörüne girmek istedi ve pr ile n.sreti parlattı.

adamın saltbea olayında bile pr var. twitter'dan ünlüler bunu paylaşmadan aylar önce o el hareketiyle n.sret #saltbae yazmış twitterdan ama hiç bir like almamış. sonra bir nba basketçisi, bir holywood yıldızı twitterından hashtag ile paylaşıyor saltbae yi ve hoop bir anda dünya gündeminde. bizim saf insanımızda "n.sret alın teri ile geldi bugünlere" diyor. mezbahanede milyonlarca alın teri döken var onlar neden gelemiyor n.sretin standartlarına?

edit: n.sret'i eleştirmedim ben burada. n.sret çok çalışkan, emek veren ve başarısını hakeden bir arkadaş. helal olsun adama. bu entrymde demek istediğim: ülkemizde ve dünyada her alanda işini çok iyi yapanlar olmasına rağmen, birilerinin maddi manevi desteği olmadan populer olunmaz.
  • geçen bir şirket kurdum, 0’dan geldim hiçbir yatırımcım falan yok, dünyanın en iyi şirketinin sahibiyim

sizin tiynetizini sikeyim, nusret ferit şahenksiz olmazmış? ulan zaten bir fikir bulursun, fikrin çok iyiyse bunu parası bok gibi adamla birleştirirsin ama işte o aşamada, ikna edebilirsen adamı, işte asıl başarı o. kim var lan yatırımcı olmadan 0’dan hopppp diye dünyanın amına koyan? bu bir başarı kısıtlama kıstası değil ki, yok ferit şahenk yardım etmişş, vay amk nasıl olabilir böyle birşey?

reynmen için de aynı dalga, evet reynmen gibi binlerce adam var ama yürümemelerinin sebebi tutmaması amk. olmayınca olmuyor. yemeksepeti bile ilk falan mi sanıyorsunuz fikir olarak? adamlar kurulan 11. şirketti, yani daha öncesinde 10 tane işlememiş.
  • yeni arabası bmw 4.18 olan youtuber. bunu yadırgayan insanların olması şaşırtıcı.

derdim olsun şarkısı youtube'da 110 milyon kez izlenmiş. bin gösterim başı 3 lira alsa, 300 bin tl'nin üzerinde para yapıyor zaten.

bu adam binmeyecek de kim binecek. çalışmış, çabalamış ve bir şekilde başarmış, tebrik etmek gerek.