şükela:  tümü | bugün
  • ankara üniversitesi iletişim fakültesi ilef mezunu... reklam yazari... medina turgul, yorum ve ogilvyden sonra şu an yine yorumda sürdürüyor çalışmasını... reklam atölyesinde iz bırakanların başında gelir...
    (bkz: kucuk prens kitapligi)

edit: an itibari ile, yazma seruveni icin altinciduyu'yu secen yazardir efendim...
    http://www.altinciduyu.com.tr/
  • sadece reklam atölyesinde degil, hayatı boyunca bulundugu her ortamda iz bırakmayı bilmistir. son derece kendine ozgu ve son derece de bulasici bir oturma-kalkma- konusma-bakma-iyi iyi bakma-kotu kotu bakma-hızlı hızlı goz kırpıstırma-muhtesem bicimde kulak oynatma stilleri sahibi bir insandır. tdk'dan bin kat daha üretken, sürekli olarak yenilenen, kendine ait gunluk konuşma dili, adeta bir terminolojisi vardır. bu terminoloji, eşsiz ve benzersiz olmasının yanı sıra, dedigimiz gibi-bulaşıcıdır da. ve evet masalsı olan her şeyin içinde ondan biraz vardır, onun içinde de yer yer ve zaman zaman uyanıveren onlarca masalsı karakter vardır. isminin anlamını da her zaman üzerinde taşımayı iyi bilmesinden midir bilinmez, hep mis gibi kokar. anlattıgı hikayelerin, anıların, yaptıgı taklitlerin, tuttugu notların, kara kapli defterlere yazdigi vecizelerin ve asla gozden kacirmadigi ayrintilarin tadi tuzu baska kimsede yoktur. kısacası muhtesem bisiydir.
    özetle (bkz: she's got a way)
  • yeryuzundeki tum kurbagalarin karsisinda saygı durusuna gecmesi, yasayan tum prenslerin onunde diz cokmesi gereken bir gun bugun, cunku bu muhtesem kisinin yeryuzune gelisinin yıldönümü! ve ben de minik bir fare olaraktan kendisine en degerli mal varligimi yani sahip oldugum tüm peynirleri armagan ediyorum! *
  • jeremy irons ile yazismalari ünlüdür. jeremy'yi kendine cok pis asik etmis ve sürüm sürüm süründürmüstür. öyle ki jeremy bir süre kariyerini filan her seyini birakip türkiyeye tamamen yerlesmeyi bile düsünmüs, sonrasinda ise aglayarak bu diyarlari terketmis ve bir daha dönmemeye yeminler etmistir. (bkz: bu sitede yazilanlarin hicbiri dogru degildir)
  • lokum dudak, badem göz bir insan. ama bu kadar mı? hayır bin kere hayır.

patates taciri bir kere. şuncacık tavaya bin adet patatesi büyü marifetiyle sığıştırıp, üzerlerine de halil ibrahim sofrasından alınma kırkbir yumurtayı döken bir şahıs. bolluk bereket tanrıçası. bütün bunları yaparken bir an olsun eli titriyor mu, gözündeki şeytani sırıtma gidiyor mu? yook! aşçı yamağı suylaoynayanboncukgözlüyaramazbeyazkediye bir kez olsun kötü davranıyor mu? hayır! mutfakta 10 fantom gücünde, bir karizma, bir asalet, bir soğukkanlılık. "taşması lazım zaten onun" deyişte bir ciddiyet.

oysa ki otur bunla iki satır konuş, sankim de dağlara bayırlara çıkmışsın, deniz meltemlerinde yuvarlanmışsın, salıncakta hızını almışsın da ayağını kaldırmışsın gibi oluyor. bir ferahlama, bir mutluluk. "o senin düdük kafalılığın" diyerekten bir olumlu yorumlar, nanoteknolojik fal bakmalar filan.

ben sadece dancing queen sanıyordum kendisini, değilmiş uzun lafın kısası.
  • yaratıcılığını dünya güzelliği ve iyiliği için kullanan, masal masal matitaslara hükmeden kadın.
    yazarken coşan, coştukça yazan, yazdıkça ışık saçan bir adem kızı.
    bütün çocuklar bunun yazdıklarıyla büyüse biraz manyak ama çok daha eğlenceli bir hayatımız olur.*
  • uzun zaman sonra telefonla arayıp "aradığınız kişiye ulaşılamıyor" anonsunu dinledikten hemen sonra sol frame'de adını görünce dumura uğradığım insandır. (bir meşhurla arkadaş olmak böyle bir şey olsa gerek) diğer taraftan özlediğim, sevdiğim, saydığım kişidir. arada kulağımı çektirmek için giderim tereddütsüzce çeker; aklımı başıma devşiriverir. yılda iki kez görüşüyor olmanın pek bir şeyleri değiştirmeyeceği insandır bir de; her seferinde aynı samimiyet noktasından başlanabilir. süperli bir reklam yazarı olması gerçeğini şimdilik yüzeysel geçiyor, magnolia filminin sonundaki gibi bir kurbağa yağmurunda şemsiyesiz kalmasını temenni ediyorum.
  • bana uc bes sene once soyledigi laflari yeni yeni anlamaya basladigim, ongoru, icgoru, altinci his, sezgi, gonul gozu ve ucuncu gozden ibaret, 'literally' yuce kisilik. tapinagi olsa gidip kurbaga birakirim onune serefsizim.
  • çok güzel reklamlar yazmanın yanında, bir süredir sedes kariyer tasarım'da danışman olarak çalışmakta ve reklamcı kardeşlerine iş, aş, eş bulmaktadır..

halden anlamaktadır.. süperli bir insandır o.. öyle böyle değildir..
  • öğretim görevlisi olacak bu... bildigin görevli...