şükela:  tümü | bugün
1064 entry daha
  • çok önemli bir tespit yapmış gibi olmayayım, belki daha önce yazılmıştır. gerçi başlıkta arama yaptım ama bulamadım.

ben, bu adamın hapishanede olduğuna inanmıyorum. konforlu, güvenlikli bir yerde yaşadığını düşünüyorum. yaygın kanı, adamın anlaşarak oraya gidip tutuklandığı yönünde olduğuna göre bir buçuk sene hapishanede neden yatsın ki? tamam ölüm korkusu falan filan ama milyarlık adam o hayatı yaşar mı isteye isteye?

sonuçta ortada bir anlaşma varsa, bu adam anlaşmaya bunu da dahil etmiştir. nereden bileceğiz bu adamın nerede kaldığını? yok hücrede kalıyormuş da yok prangayla mahkemeye geliyormuş da bilmem ne! var mı bu iddiaları doğrulayacak bir fotoğraf, bir kanıt? yok. en azından ben aradım ama bulamadım. bu adamı ziyarete giden eşi, arkadaşı var mı? ben onu da görmedim.

muhtemelen havuzlu villa, çiftlik tarzı bir yerde yaşıyordur. her türlü eğlencesi (!) de mevcuttur.

aslında bir soru sorsam daha anlaşılır olur. sen, abd için önemli bir kozsun. öneminin farkında olan milyarlık birisin. anlaşıp tutuklanacaksın, bir buçuk sene cezaevinde kalmak ister misin? yoksa bunu da anlaşmaya ekler misin?

abd açısından düşünürsek, adamı villada ağırlamanın gösterilmesi de mantıklı olmaz. o zaman nasıl suçlu olarak gösterip itirafçılığına inandırabilirler ki? bu söylediklerimden dolayı, adamın masum olduğunu iddia ettiğim düşünülmesin tabi ki.

bu adamın başından beri abd için çalışıyor olma olasılığı da yüksek. bir takım kişileri kolay para kazanma teklifiyle ambargo delme tuzağına sokmuş olabilir. amaç türkiye'yi kıskaca almak. zira bu ülkeler, planlarını iki günde yapmıyor. önce ambargoyu deldirecek birini yetiştir, sonra bir sebepten ambargo uygula, en son da ambargoyu deldir.

birilerinin yediği boklar dönüp dolaşıp yine halk olarak bizim ağzımıza girecek!
  • söylentilere göre gizlice serbest bırakılmış itirafçı olmayı kabul ederek.
  • an itibariyle serbestiyet ilan etmiş olduğu iddiaları konuşulan şarkıcı kocası.
  • söylentilere göre hiç tutuklanmamış ve fransa'ya ait bir adada ahmet kaya ile birlikte elvis presley konserine gidiyormuş arada.
  • avukatı tarafından yapılan açıklamada yine teknik bir hatadan dolayı serbest kaldığı görünmektedir. bu bilgi gerçeği yansıtmamaktadır. kendisi halen tutuklu olarak yargılanmaktadır.
155 entry daha