şükela:  tümü | bugün
 • simdi reza zerrab ya da daha dogru ifadeyle hakan atilla davasi turkiye'nin ve eksi sozlugun gundeminde, detaylariyla tartisiliyor. hatta dava sonucunun ne olacagina dair yorumlari ve tahminleri iceren ayri basliklar da mevcut. o yuzden aramaya inanmak falan demeden once bir iki paragraf okumanizi rica edecegim. boylece basligin amaci daha iyi anlasilabilir umarim.

  anladigimiz kadariyla bu dava, buyuk ihtimalle halkbank'in ceza almasiyla sonuclanacak. buyuk meblaglardan bahsediliyor. ben diyeyim 10 milyar dolar, sen de 20. cok buyuk ihtimalle hakan bey de cezadan kurtulamayacak ve abd'de hapis yatacak ama genel pencerede bu bizi cok ilgilendirmiyor. bir diger olasilik da olayin itiraflar sonrasi baska iddianamelere ve baska davalara sebep olarak, tc hukumetlerinde yer almis kisilere de bulasmasi. hatta ve hatta olayin terorun desteklenmesine kadar gidecegine dair yorumlar bile var.

  dun burhan kuzu'nun aciklamalarindan anladigimiz kadariyla, turkiye bu davadan cikacak sonucu yok hukmunde saymaya hazirlaniyor. simdi bu ne demek? boyle bir sey yapilabilir mi ve yapilirsa ne gibi sonuclar dogurur? iste bu konu kritik ve ayri bir baslikta incelenmesi uygun gozukuyor, en azindan bence.

  diyelim sadece halkbank'a kesilen buyuk bir para cezasi ile bu olay kapandi. bir devlet bankasi olan halkbank bu cezayi tanimaz ve odemezse, abd ne ye gibi yaptirimlar uygulayabilir? bu yaptirimlar sadece halkbank'a yonelik mi olur yoksa tum turkiye'ye bir ekonomik ambargoya kadar gidebilir mi? hele bir de olay terorun desteklenmesine dogru kayarsa ve diyelim eski bakanlarimiz icin kirmizi bulten ile aramalar baslarsa, turkiye ne yapmak zorunda kalir? hic sanmiyorum ki tutup bu kisileri teslim edelim. sonrasinda ise ne gibi etkiler yasariz?

  tanim olarak son derece kritik sonuclari olacagi simdiden belli olan davanin sonrasinda buyuk ihtimalle turkiye'yi ekonomik kiskaca almaya yonelik olaylar diyebiliriz. gidisatin ne gibi bir seyir izleyecegi turkiye'nin atacagi adimlara bagli ancak ben kisisel olarak bunlari goremiyor ve eksi sozluk yazarlarini tartismaya davet ediyorum.
 • simdiden soyleyelim de sonra laga luga yapilmasin.

  espri kasacaklar, bisey olmayacakcılar, sabaha unutulurcular siktirsin gitsin. basliga adim dahi atmasin
 • venezuvela
  ...
  venezüvela
  ...
  venezüyela
  ...
  venezüela
  ...
  venezüela'ya nasıl gidilir
  ...
  venezüela'ya nasıl kaçak gidilir
  ...
  venezüela vatandaşlığı
  ...
  venezüela vatandaşlığı başvurusu
  ...
  nasıl sahte venezüela pasaportu alınır
  ...
  venezüela emlak fiyatları

  (bkz: google arama geçmişi)
 • kandırılık demeye fetöcü o söyledik bizde inandık demeye devam edeceklerdir
 • oylar beş puan artacaktır.
 • 31 mayıs 2013 günü antalya'da bir arkadaş ortamındaydık. biri dedi ki, aga bir şeyler oluyor. açtık, baktık, gerçekten bir şeyler oluyordu. çıktık, koştuk, vurduk, direndik; bir şey olmadı.
  16 aralık 2013 akşamı kocaeli'de sevgilimin yanındaydım. sabah ondan önce uyandım. bilgisayarı bir açtım, koşarak gittim uyandırdım. kalk dedim bir şeyler oluyor, olmadı.
  her seçime 3 ay kalana kadar, aziz türk milletine sövdüm, bir bok olmaz, her şeyi hakediyoruz dedim; 3 ay kala inandırdım kendimi, çevremde kimi gördüysem konuştum, anlattım, her seçim hüsrana uğradım.
  16 nisan 2017 günü, sabah erkenden kalktık, oyumuzu kullandık. mutluydum, çünkü kesinlikle bu sefer kaybedeceklerdi. atamın seslendiği aziz türk milleti bu kadar da salak değildi. topladım arkadaşları pikniğe gittik. yedik, içtik. sandıklar açılmaya başladı. nasılız biliyor musun? biliyorsun sen de. hani sürekli azaldı evet, hani sürekli arttı hayır. ama bir ara durdu ve bir daha hiç değişmedi.
  zarrab davası sonrası ne mi olacak? hiç bir şey olmayacak. kimse istifa etmeyecek zaten öyle bir seçenek yok. derler ya hani, diktatörler seçimle gitmez, diye. seçimle gidene de diktatör denmez. seçimle de gitmeyecekler.
  sokrates'i öldüren demokrasi sana, bana ne yapmaz?
 • reza fetocu ilan edilir.

  kandırılmışların sayısında müthiş bir artış olur çünkü bu reza atv'de mükemmel bir vatandaş diye özel konuk yapılmış ve prime time ayrılmış biridir.

  ha ne olursa olsun, tabii ki bir sikim olmayacaktır.
 • bankalara gelecek cezalarla bence ciddi bir ekonomik kriz bekliyor bizi. bir bir iner kepenkler. halihazirda ambargo var, borc isteyecek konumda da degiliz. kara para aklayip piyasaya da canliyi veremeyeceginden, bu kez isleri zor velhasil.
 • bir şey olmayacak sabaha unutulacaktır ama siktirip gidip gitmeyeceğimi sana sormayacağımdır.

  edit: bir şey olup olmayacağı bilinmez. bu entry sitem içeriklidir.

  editiki: bir şey olmadı.