şükela:  tümü | bugün
  • çok şükür, gerçek aydınların vatanseverlerin direnişi ile sayıları ve etkileri çok az olan chp'li tipi. bunların mantığı erdoğan gitsin de isterse ülke paramparça olsun kafası. ancak gerçek aydınlar bu davanın bir kumpas ve tuzak olduğunu gördüğü için oyuna gelmiyorlar.
  • sayın yazarın kendisiyle çeliştiği bir açıklama olmuş. birazcık merak edip şöyle geçmiş entrylerine baktım.
    ((bkz: #71534773))burada anti emperyalist olduğu için erdoğan ile gurur duymuş.
    daha sonra (bkz: erdoğan'ın abd'ye kök söktürmesi) başlığında aynı şekilde anti emperyalist tavrı ile erdoğan'ı övmüştür.
    acaba kendisi erdoğan, bop projesi eşbakanıyım dediğinde ne düşünmüştür ? ya da sık sık amerika bizim müttefiğimizdir dediğinde ?
    sayın yazar vatanseverlikten bahsetmiş, uğruna ölümü göze alacak kadar anti emperyalistler vardı bu ülkede. sayın yazar amerikan emperyalizmine karşı gelip, amerikan filosunu denize döken deniz gezmiş'i lumpen, eşkıya olarak tanımlamış. (bkz: deniz gezmiş yaşasa yüzünüze tükürürdü)
    gerçek vatan severlik milyarlarca kara parayla "ticaret yapmak" değil, bu ülke için fabrika kurmak, sanayi yapmak, tarımsal faaliyetleri geliştirmek, eğitim seviyesini arttırmaktır. bütün bunları yapmak isteyenler terörist, haydut, eşkıya, ayyaş!! oldu bu ülkede. çok değil ama az kaldı. herkes hak ettiğini bulacak.
    demem o ki, sen ta yıllar evvel fetoyu överken biz yeriyorduk. merak etme biz "sonunu" görüyoruz.

edit: imla
  • lan bir ara bizi öldürecekler yada toplu şekilde mapusa atacaklar sonunu göstermeyecekler sandım, yine iyiyiz hadi amk
  • kendisine yardımcı olabileceğim chp'lidir.

dava neticesinde bankaya muhtemelen 10 haneli bir ceza kesecekler. halk bank yarı devlet bankası olduğundan ceza doğrudan halkın götüne girecek. dolar daha da fırlayacak. tüm ülke yöneticilerinin bu rüşvet çarkına ortak olduğu sonucu çıkarsa belki bir ambargo da bize çakabilirler. memlekette dolar namına bir şey kalmaz.

tarım ve hayvancılığı biten, kendine yetecek kadar üretemeyen güzide devletimiz ve inşaat ve bankacılığa dayanan güzide ekonomimiz neredeyse bütün uluslararası alışverişler dolarla yapıldığından daha fazla dayanamayarak iflas eder.

işin en boktan tarafı da ne biliyor musun davanın sonunu göremeyen chp'li kardeşim? sen ben açlıktan kırılırken bu rüşvet çarkının içinde yolunu bulanların yedi sülalesi deniz aşırı ülkelerdeki bol sıfırlı hesapları sayesinde kral gibi yaşarlar.