• iktidar ve aygıtlarının bir süredir yaptığı eylem.
    şüphesiz bunu yiyecek olan muhalifler de olacaktır.
  • genel değil, özeldir.
    millete mal edilmeye çalışılmaktadır.
    saatin akrebini, yelkovanını millete mi verdiler, gümüş şekerliklerde alınan binlerce dolardan kime ikram ettiler, yatak odalarında para makinaları ile sayılan dolarlar için bizim önümüze mi yattılar, evdeki paralar konaklarla sıfırlanırken al şu da sizin mi dediler. aldıkları haram paranın bedelini öyle bir ödesinler ki kendi döllerinden gelen nesli bile kemiklerine küfür etsin.
    kanının iliğiniz çekilinceye kadar azap çekin!
  • bu olayı türkiye ile ilişkilendirmek, vatan millet meselesi olarak göstermek şerefsizliktir.
  • milli değil ümmi bir meseledir.
  • "sarraf'ın itirafçılığının sonuçlarına karşı "milli birlik beraberlik havası" yaratacak bir hamle yapmaları gerekiyor, mesela afrin, belki kandil. "anti emperyalizm" de "atatürkçülük" de bunun için masaya sürüldü." - - - fatih yaşlı
  • gördüğüm en saçma yazılardan biri, cumhuriyet gazetesinde yazan aslı aydıntaşbaş'tan geldi.
    bu yazı mı daha saçma, bunu yazanın cumhuriyette olması mı daha saçma, bilemedim:

"yemin ediyorum sabahtan beri üzerimde zarrab stresi var. 'bana ne!' diyemiyorsun işte. nihayetinde memleket meselesi ve hepimiz aynı gemideyiz..."

kusura bakma ben o gemide değilim.
  • kılıçdaroğlu nun da destek verebileceği yaklaşım..
  • amerika iran'a ambargo koyarken diyor ki "ticaret yapın ama nakit parayla, altınla yapmayın."

yani petrol al, doğal gaz al, domates sat, fındık sat, otomobil sat ne satarsan sat. türkiye ticaretini böyle yapsa millet ihya olacak, refaha kavuşacak.

ama ne oluyor, birileri lokum altına döşeli dolar alıyor, vakıflara bağışlar yapılıyor ve milletin rızkına mani olunuyor. üstüne şimdi cezasını ödüyor.

işte olması gereken milli mesele bu.
    ama bizim cahil millet dönüyor komplo diyor, operasyon diyor.
  • yarım saat ayırdığınızda giderilebilecek sanrı.

*
  • ulan dolar kuru, ekonomik durumumuz saolsun, hergün paramız öyle bir değer kaybına uğruyor ki götümüze don alacak, karnımızı doyuracak parayı bulamıyoruz ülkece, üniversite mezunları bile aç, işsiz ama milli meselemiz reza zarrab diye bir iranlı. aslında vatandaşı olmasak eğlenceli ülke ne diyeyim..
hesabın var mı? giriş yap