şükela:  tümü | bugün
 • benim için öncelikle şudur:

  akp hükümeti'nin bir devlet temsili ve gücü yoktur. akp hükümeti'nin bakanları iran tarafından satın alınılabilir. iran ekonomisini düzeltmek için türkiye hükümeti bakanlarına, ilişkili bankalara, iş dünyasına gerekli tutarı verir, istediği işi yaptırır. bizimkiler de hiç düşünmez legal/illegal.

  bütün bu süreç iran'ı kurtarıyor. iran ambargo yemesine rağmen batmıyor. reza bize çalışmıyor, reza iran'a çalışıyor. reza'nın akp için değeri 1 ise iran için değeri 100. bu işten iran'ın çıkarını düşündüğünüzde arada yenilen paralar çok normal. amerikalıların asıl derdi biz değiliz, iran.

  iran'ın rüşvetini yemiş hükümetimiz. iran'ın kirli işini yapmamız için. bir ülkenin kaynakları, enerjisi, parası başka bir ülkeye ( arada para yemek için ) illegal ve ülkenin geleceğine zarar verecek şekilde peşkeş çekilmiş. satılmış. bu bakanların ve ( eğer var ise ) o bakanların da rüşvet ödediği adamların işlediği suç vatan hainliği olarak da yorumlanabilir.

  tekil olarak bakıldığında reza zafer çağlayan'ı satın almış. büyük resme bakarsak iran bizim hükümeti satın almış. iranın adamı olmuşuz.
  bak anlıyor musun, iktidar, ülkeyi rüşvet yiyerek iran'a kullandırtmış. bunun ne kadar aşağılık bir seviye olduğunun farkında mısınız?

  ne için? birileri karun gibi zengin olsun diye. bir türk vatandaşı olarak uzun zamandır bu kadar utanmamıştım.

  teşekkürler yüzde elli. selam ve dua ile.

  edit: buraya da bir göz atın. (bkz: 17-25 aralık operasyonlarının asıl amacı)
 • (bkz: kul hakkı yememek)

  bu tek başına yeterli.
 • memurla orospunun bahşişini önden vermek bile her zaman işe yaramıyormuş!

  tanım: muhtelif dersler.
 • ahlaksızlık ve arsızlık temelli her türlü muhalif atak kaybetmeye mahkum. akp’li değilim amk bir dinleyin.*

  rıza sarraf’tan başlayıp eski bakan zafer çağlayan gibi isimleri müdahil eden ve tayyip erdoğan’a kadar uzanacağı düşünülen bu yargılamanın temeli abd’nin iran’a uyguladığı yaptırımların delinmiş olmasıdır. abd’nin iran’a uyguladığı yaptırımları delmek abd hukuk sistemine göre suçtur. ve abd bölgedeki hegemonyasıyla bu yaptırımları delmenin suç olduğunu zorla kabul ettirmiştir. daha kısa ifade edelim, bu yargılama hukuki olsa da, etik değerler açısından elle tutulur yanı yok. akp’li değilim amk bi dinleyin demişmiydim?

  iç politika hakkında da bir şey söylemiyor bu yargılama. para kaçırma belgelerinin ortaya çıkması, bakana rıza sarraf’ın rüşvet vermiş olması, 17-25 aralık yolsuzluk operasyonları türkiye’deki çoğunluk tarafından ahlaksız bulunmuyor. şunu kavramak için daha ne kadar zaman geçecek? bu güruh ar ve ahlak konusunda bu suçlamalara karşı tepkisiz. ve tepkisiz olmaktan ziyade mikro anlamda aynı davranış biçimini sergilemekte: haksızlık, akraba kayırmacılık, takiyecilik...

  sana bana arsızlık olan şey, çoğunluğu sağlamış güruh tarafından “yapar, hem yer hem çalışır” oluyor.

  tekrar edelim ahlaksızlık ve arsızlık temelli her türlü muhalif atak bu nedenle kaybediyor, kendini ifade edemiyor.
 • bu dava amerikan ulusal guvenliğinden çok, türkiye ulusal güvenliğini ilgilendiren bir dava haline gelmiştir.

  reza zarrab itirafları ile türkiye'de bakanlara rüşvet verilmiş ve emir eri gibi kullanılmıştır. bu zihniyet ve vesayet'e parasını verdiğinizde her türlü şeyi yaptırabilirsiniz.

  yarın birgün bu bizi yöneten guruhun tüm çıkar yada haklarımızı para ile satmayacağı ne malumdur?
 • -zarrab liga soyunacaksan boyle sarkiciyle turkucuyle evlenmeyeceksin yoksa uzunca bir sure falancanin kocasi diye hitap ederler. adam anca kendi ismiyle nam salabildi.

  eger iddialar/tapeler dogruysa:

  -dagittiniz rusvetleri not edin belgeleyin sonra vermedin diye ustune yatmaya calisanlar cikabilir. mahkemeye versen veremezsin de.
 • abd’nin ambargosunu delip abd’ye tatile gitmemektir.

  egemen bağış’a 50 milyon euro rüşvet verilen iş en azından 200-300 milyon eurodan aşağı değildir. abd istihbaratının da böyle bir durumu öğrenmemesi gibi bir durum olamaz. sen kalk sonra miami’ye tatile git olacak iş değil.
  yani milyon eurolar senin köpeğin olmuş bunu mu hesaplayamamış reza bey ? bu işte bir iş var ama dur bakalım...
 • yine kandırıldık onu anladım.
  yahu kimseye güven kalmadı!
 • üçkağıtçı her zaman bir çıkış bulurmuş.