şükela:  tümü | bugün soru sor
 • reza'dan rüşvet alanların kendilerini kurtarabilmek için halk ve devlet mekanizmalarının ardına sığınarak ortaya attıkları yalan.

  ben mi rüşvet aldım reza'dan, neden benim meselem? rüşveti 15-20 kişi yerken neden 80 milyonun meselesi oluyor? madem milli mesele; reza'nın dağıttığı rüşvetten hakkımı istiyorum!
 • memleket nasıl zarara uğratıldı?

  1. iran'a bm ve abd amborgosu var fakat iran'dan doğalgaz almak ve iran'a mal satmak serbest.

  2. alınan doğalgaz karşılığı iran'a para verilmeyecek fakat ihracat yapılacak, hem türkiyeli üretici kazanacak, hem işsizlik azalacak, hem vergi ödenecek.memleket kazanacak.

  3. iran "bana para gönderin mal değil." diyor, zarab'a komisyon veriyor,zarrab da bu komisyonun bir kısmını rüşvet olarak vererek parayı çekip hille ve hülleyle iran'a götürüyor.

  4. türkiye mal satamıyor, vergi alamıyor, üretim artmıyor, işsizlik artıyor.biriler zengin oluyor, türkye hem ambargoyu deliyor, hem para kaybediyor.

  olay yerli de milli olduğu kuyruklu yalandır.
 • kim önüne yattıysa onun meselesidir.
 • reza zarrab olayı bu ülkenin milli meselesidir ancak ihanet yönünden.

  milletin "yönetilme" isteğiyle verdiği yetkiyi ve makamı kişisel çıkarlar uğruna (para) kullanarak, bu ülkenin ekonomisini ve uluslararası siyasetini çıkmaza sokanların ihanetidir.

  şu anda yaşayan 80 milyonun, gelecekte yaşayacak yüz milyonların, geçmişte bu ülkesi için çalışmış, şehit düşmüş milyarların hakkını güzel arabaya binmek, bireysel güç kazanmak, daha güzel evde yaşayıp, güzel yerlere seyahat edebilmek için çatır çatır yediler.
 • uğratılan zararlar yönünden bir milletin geçmişi ve geleceğinin kirletildiği, zarara uğratıldığı gerçeği dolayısı ile evet millidir.