şükela:  tümü | bugün
 • 2019 seçimleri öncesi abd tarafından masaya sürüleceğini düşündüğüm teklif.
  fetö+reza mümkün değil fetöyü vermeyecek bunlar o kesinleşti.
  kafaya koymuşlar işbirliği olmadıkça sağdan soldan atakları devam edecek bunların.
  terör, ekonomik, siyasal, bölgesel, reza gibi birçok kozları mevcut yeri zamanı geldiğinde bu kartları açmaktan imtina etmediler.

  terörist başı abdullah öcalan bunun serbest kalmasını isteyecekler.
  serbest kalır mı ?
  bunun cevabı olasılıklara bağlı.
  2019 başkanlık seçimleri öncesi abd reza kozunu öne sürecek ve teklifini yapacak eğer anlaşma sağlanırsa reza = apo eğer anlaşma sağlanamaz ise reza dosyası açılır erdoğan aday olmaz veya adaylığı zora düşer.

  hedefledikleri kürdistan barzani gibilerle olmadı. 2019 başkanlık seçiminden önce bu konular konuşulacak şimdiden tarihe not düşüyorum.

  bu yazdıklarım öngörüden ibarettir.
 • kesinlikle ihtimali olmayan öngörü.

  kazan-kazan diye bir şeyi çok duyduk ama bu ihtimal kaybet-kaybet ten ibaret.
 • eski türkiye
  yeni türkiye
  yepyeni türkiye
  türkiye 4.0

  apo'nun serbest kalması hiçbirinde mümkün değildir.
 • artık hükümetin reza ile işinin kalmadığını düşündüğümden gerçekleşmesi imkansız olay. bu işlerde öyle pazarlıklar dönüyordur ki bizim sandığımız gibi basit takaslarla çözülecek şeyler değildir eminim.

  (bkz: holosko artı bir miktar para)
 • reza'nın ederi daha fazla abd bu teklifi kabul etmez.
 • reza zarrab'ın mahkemede "avukat giuliani'yi kendisi hakkında türkiye ile mahkum değişimi sağlayabilmek için tuttuğunu, bunun olmayacağını anladığında işbirliği yapmaya karar verdiğini söyledi." açıklamasının ardından 06.11.2017 tarihinde şu entryde bahsettiğim olayın yaşandığını düşünüyorum.
  abd ypg için apo gibi birine sözde lidere ihtiyaç duyuyor. hedeflediği şeyin türkiye üzerinde de başarıya ulaşması için bunu elzem görüyor. ypg ye yapılan onca silah yardımı boşa değil. görünen o ki takas kabul edilmemiş. peşpeşe yolsuzluk ile ilgili adımlar atılmaya başlanmış.

  1) kemal kılıçdaroğlunun man adası belgeleri ile istifaya zorlaması. kemal beyin elinde suriyelilere harcandığı söylenen 30milyar dolarlık yardım ile ilgili usulsüzlüler içeren belgelerin yanı sıra man adası belgelerinin devamı niteliğinde argumanlar olduğunu düşünüyorum.

  2) reza zarrab dosyası. bülbül gibi şakıyor halk bankası, finansbank, denizbank, aktifbank bu bankaların yanı sıra tapelerde isimleri geçen halk bankası genel müdürü, egemen bağış, zafer çağlayan gibi ayyuka çıkmış isimleri en başından verdiyse sonunda recep tayyip erdoğan'a muhakkak uzanacaktır.

  3) recep tayyip erdoğan'ın bürokrasiyi, bakanları hatta ve hatta aileside işin içine katarak adımı, makamı kullanıyorlar açıklaması boşuna değildir. bununla ilgilide bir olay patlak verecektir yakın zamanda.

  tüm bunlar ile birlikte 2019 başkanlık seçimleri için ya adaylıktan vazgeçecek ya da adaylığı zora düşerek seçimde kaybedecek. abd nin kendi çıkarları doğrultusunda hareket edecek yeni bir iktidar getirme planı böylelikle yürürlüğe girecek.