şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha şimdiden anlattıkları ile bende oluşan his. adam çok zeki.

  bu adamın yaptığı işi yapabilecek bir avuç insan vardır dünya'da. öyle bir sistem kurmuş ki akp'nin her yerine sızmış cemaat amerikalılara çalışmasaydı kimse yakalayamazdı bu adamı.

  amerikalıların olayı çözmesinin çok uzun zaman aldığını tahmin ediyorum. adamlar reza'nın peşine 2012-2013 civarı düştüler.

  2018 oldu neredeyse ancak mahkemeye çıkartılabildi.
 • önümüzdeki seçimlerde chp'den vekil adayı olma ihtimali var reza'nın.

  kimim üzerinde hayranlık uyandıracağı ortada. ilk hayranı muhteşem sesi ile göğüllere taht kurmuş ebru hanımdı.

  dipçe: düzeltme.
 • o kadar hayranlik uyandirmis ki 28 yasinda bizim bakanlar bile kendisine baglanmistir.

  milyar euro/dolarla oynamis hayati zevk-i sefa icinde gecirmis, deniz bitince de bu pislikten kendisini yag gibi kurtarmistir.

  ortagi zencani iran'da idam icin gun sayarken kendisi simdi amerika'da el ustunde tutulacak pozisyona gelmistir.

  arkasinda biraktigi ve simdi yeni yeni ortaya cikan pislikler de bize yadigar kalmistir.

  peki bizim gunahimiz ne? bu topraklar da dogmak mi? yoksa bu cahil halka mensup olmak mi?
 • namus şeref yoksunluğu, aç gözlülük, paraya tapınma gibi eylemler, ancak az gelişmiş ortadoğulu toplumlarda ‘zeka’ belirtisi olarak görülüp, hayranlık uyandırabilirken, ileri toplumlarda mahkemede yargılanmayla karşılık bulmaktadır.
 • paraları ayakkabı kutusunda saklayan adamın bile (bkz: süleyman aslan) uyanıp, ulan şarkıcıyla evli çok göz önünde bu herifle iş yapmayalım dediği adama zeki diye hayranlık duymak için nasıl zekaya nasıl bir uzaklıkta olmak lazım acaba...
  adam iran, türkiye, muhtemelen öncesinde de rusya ile gizli servis düzeyinde iş yapıyor, amerika muhtemelen peşinde; ama her gün medyada, vur patlasın çal oynasın, sokakta adını bilmeyen yok.
  hayran olunmayacak gibi değil.
  zaten hayatta kalabilmek için kucaktan kucağa dolaşıyor. ki kendisi belli ki kuryenin büyük olanı; iran ve türkiye'nin daha üst düzeyde vardığı anlaşmada aracı rolü için atanmış kişi.
  verdiği rüşvetleri de cebinden değil, transferine aracılık ettiği meblağlardan vermiştir. kendisi de muhtemelen bir o kadar para kazanmıştır, belki o kadar bile kazanmamıştır.
  eğer iyi ihtimalle babek zencani gibi idama mahkum olma, kötü ihtimalle bir gece kafasına sıkılacak bir kurşun riski olmasa amerika'ya sığınıp iş yaptığı adamları satmazdı. belli ki bu işi yaparken de kendi avantasını abartıp iş yaptığı insanları dolandırdığı için iran'da istenmeyen adam pozisyonunda buldu kendini...
  hatta inşallah zafer çağlayan'a iftira atıyordur. düşünsenize çağlayan'ın çıkıp yalan söylüyor, 50 milyon almadım 25 milyon aldım dediğini...