şükela:  tümü | bugün
  • olay abd'de gerçekleşmiş...
  • yargıç richard berman'ın, "mahkemeye kim gelecek?" sorusunu yanıtlayan savcı, "reza zarrab suçunu kabul etti ve atilla'ya karşı tanıklık yapmak üzere bugün ya da yarın mahkemeye getirilecek" dedi.
    pamuklar tıkandı, şimdi buyrun cenaze namazına!
  • (bkz: suç ve reza)
  • belli olan durumun aleni olarak ortaya çıkması durumudur.
  • bu olacaklarin ilk adimi.

daha guzel guzel anlatacak neyi, nasil yaptigini. kimlere rusvet dagittigini, kimlerden yardim aldigini.

biz de ogrenecegiz bakalim bu turkiye'de yayinlanan tapelerin ilk agizdan gercek mi dahte mi oldugunu.

insallah sunu da sorarlar kendisine "bu atv'de canli yaptiginiz yayini kim istedi yapmanizi?" diye. yada hukumetten yada iktidara yakin burokrasiden ne tur ayricaliklar elde ettigini vs. vs.
  • - altın işine girdiniz ne oldu?
    +altın beni tutuyor abi..
    - ne altın tutuyosu, karaya oturdu dediniz altınlar...
  • bu reza çok büyük koz olacak abdnin elinde. homeland gibi ülkeyiz valla. her an her şey olabiliyor.
  • saatçi zafer ve bakara makara için de güzel şeyler söyler umarım. ah ulan içimiz soğur mu ki? göz göre göre milyar dolarları hortumlayan insanları nasıl savunuruz? türk bayrağı önünde yayına çıkartılan bu bülbülü nasıl da savunmuştunuz. belanızı bulacaksınız.
  • (bkz: 28 kasım 2017 aktrollerin fazla mesai yapması)

başka türlü geçmez bu gün.
  • benim anlamadığım bir konu var bilenler açıklarsa sevinirim. reza bu davanın en büyük sanığı olarak gözüküyordu. bir sanığa karşı açılan bir davada bu sanığın itirafçı olması nedeniyle ceza almaktan nasıl kurtulur anlayamadım. bu durum sadece gerçekleştirilen suçun başındaki kişinin kendi olmadığı, kendisinin bir piyon olduğu ya da daha büyük bir suçun ortaya çıkarılmasına yardımcı olduğu durumda mantıklı gelmektedir. reza davasında da bu şekilde mi acaba? eğer böyleyse hakan atilla daha büyük bir suçmu işledi ya da o da piyon ve bu dava başka yerlere çekilecek mi demek oluyor?