• rezervuar icine atilan genelde lacivert renkli el boyayan parca. rezervuara dolan suyun hareketi ile yavas yavas eriyip suya karisir. sifonu cekince parfumlu, deterjanli, kopuklu mavi su klozetten gecer, her daim mavi mavi kalir, nazar bozar, boylece kabiz olmazsiniz. su kaciran rezervuarlarda kullanilmamalidir, cunku cabuk biter ve klozette mavi iz birakir.
  (bkz: klozet blogu)
 • farkettiğim bir püf noktası:
  eğer bu bloğu rezervuarın su aldığı kısmın hemen altına koyarsanız tazyikli gelen su çözünmeyi artırıyor ve su lacivert akıyor ve madde bir haftada bitiyor. bu yüzden bloğu rezervuarın diğer köşenie koymak gerekiyor.
  yaa işte böyle bu da insanlığa bir hizmetimiz olsun.
 • ambalajı suda çözünüyor, ıslak el ile alıp rezervuara atmayı denemeyin, elinizi çok feci tahriş ediyor, asidi tercih edersiniz
 • 400 sifon çekişine dayanır diye domestos rezervuar bloğunda bir ibare yer alır ancak koyar koymaz erimeye başlar. az önce rezervuara ekledim, flatörün yanına ekleyin diyordu, onu da doğru yaptığımı düşünüyorum ama erime durumu hızlı, sanırım fazla dayanmayacak.
 • isminden dolayı çok ciddiye alıyorum ben bunu. anlamını bilmeseydim önce bir fizikçiye, olmadı bir siyaset bilimciye sorardım bu ne demek diye. böyle yuvarlamadan tane tane telaffuz edince bi bak... breh breh... hala şüphelerim var, sifon içinde saklanan gizli bir ajan bence.
 • tereyağıdan bile daha çabuk eriyen kimyasallar. ister karşısına ister yamacına koyun bu bloklar hemen eriyor.
  domestosu da öyle diasa dan alınanı da öyle. en iyi verimi ernetten aldım. 2 haftadır suyu mavi tutuyor.

  aferim ernet

  edit : mr.muscle hepisinden dayanıklı dendi. deneyip bilgilendireceğim. mr.hijyen sundu.

  deneyim sonuçlarım :

  001. mr.muscle.
  .
  003. ernet
  .
  .
  .
  .
  098. diasa
  099. domestos
  100. breef
 • bu mavi suya bir defa alışınca bir daha sifonu bunsuz kullanamıyorsunuz, sifon çekilince o su beyaz, şeffaf gelince insanda bu ne yaa, "bu suyun esansı eskik ağam" efekti uyanıyor. ciddi ciddi bağımlılık yapıyor.

  nerdeyse piyasadaki tüm markaları denedim, en iyisi ve en pahalısı mr.muscle, domestos'un kokusunu çok beğendim, ernet orta kalite, tüm denediklerim içinde beni en çok bref şaşırttı çünkü beklemediğim kadar başarısız çıktı, ne suya doğru dürüst renk verdi nede sifonu çekince güzel kokular yayıldı, ben kokusunu çok sevdiğim için domestos'u kullanmaya devam ediyorum.

  bir gün sigarayı bırakabilirsem bu mereti de bırakıcam inşallah.