şükela:  tümü | bugün
  • bence en temizi...artık mahalle kültürü denen şey hem kalmadı hem de muhabbeti baydı...mahalle ortamı çok sıcak, çok samimi romantikliği miadını doldurdu...hala tanışıklığın, komşuluk ilişkisinin sıkı fıkı olduğu mahallelerde sürekli birilerinin göz hapsinde olmak çok can sıkıcı bence...mahalleli tarafından izleneceğime 24 saat kamera kayıt sistemi ile izlenirim daha iyi...hem rezidanslarda resepsiyon hizmeti var, spor tesisi hizmeti var, daire temizlik hizmeti var, vale var, kuru temizleme var, spa bile var...tabi parası olana var, ellere var da bize yok mu demeyin paranız yoksa yok...sonra karanlık oda derdi yok, perde masrafı yok bunlar işin ekstrası...yemişim rezidansın suniliğini, ben rahatlığına bakarım...oh mis valla...

bazen rüyalar, rüyalaaaar diyorum ama olsun rezidansta yaşayan müzmin bekar olmak ilk hedefim...önce para kazanmam lazım tabi asdfds...
  • zamanla rezidanslar arasi bosluklardan kacinma faaliyetine donusecek olan yasam sekli. guvenlik onlemleri residansin icini kapsar sadece. disarisi ne guvenligin ne sakinlerin ilgi alanidir. rezidansin etrafindaki sokaklar arabalarin hareket ettigi asfalt yuzeyden ote bir anlam icermez bu modelde. bu bosluklarda yaya olarak bulunmak insana pek guvende hissettirmez kendini. rezidans sakini insanin yaya olarak sokakta isi olmaz, arabasina biner gider diye dusunseniz de ise modernlesmekte olan bir metropolde gunluk ulasimda metro kullanimin artmasi ve kent ici otopark alanlarinin ciddi oranda azalmasi kacinilmaz.
  • bir süre sonra herhalde aşağı yukarı herkesin yapacağı eylem diye düşünüyorum maalesef. çünkü, büyük şehirlerde özellikle, bütün yaşam alanları buna çevriliyor ve süper bir şeymiş gibi allanıp pullanıyor. duvarlarla çevrili küçük gettolarımızda takılıp normal sokaklarda gezmeye yürümeye korkacağız ilerde sosyologlara göre. aşırı arz da var, bir yerden sonra ucuzlar da herhalde rezidansta yaşamak, normalleşir, mahalle gibi bir şey olur. sadece şu an tanıtımı yapılan ve benim denk geldiğim projeler şunlar. mevcut rezidanslar, önümüzdeki kentsel dönüşüm tripleri filan ohoooo iyice boku yiyeceğiz.
  • 850 tl kira gibi aidatı ile bir süre son can sıkmaktadır.
  • toplumsal yalnızlığın ve yalıtılmışlığın, mekansal ve parasal görüntüsü.
  • yükte hafif pahada ağır olmaktır.
  • düşünsene moruk, evinin altında 2-3 saat geçirebilmek için millet akın akın geliyor. alışverişe gidiceksin, asansörle aşağı iniyorsun. sinema, food court, yerine göre oyun salonu. bizim evin altında da var. metin abi, mahalle bakkalı. ekmek süt falan koyuyor sepete. food court olarak da yarım ekmek kaşar var. öyle...
  • dans etmek devrimdir eylemine de katılması elzem olan tercihtir.
    dans devrimi

diş hekimliği parasıyla milyon dolarlara buz gibi rezidans sahibi olduğunda mutlaka atatürk'e sığınmak gereklidir.
    örnek

ak trol deyip eleştirilere kendini kapatmak, bunlar ezik iftira atıyorlar diyerek meydan okumak, türk soluna selam çakarak oturmak gereklidir.
    bize solculuğu yanlış öğretmişler!

ayırca din ne, toplum kim, biz devrimciyiz lan demelidir.
    elit olma yolları!

edit: gelen tepkiler üzerine...
    atatürk'ü ve türk solunu bu işlere karıştırdığı için helal yoldan kazanılmış ve alınmış olsa bile bu işler kirlidir. önüne gelene hırsız diyen cemaate kayışdağı ormanın içinde kolej arsasını bedava verilmişse bu işler kirlidir. şahsım adına ben islamcıların dini, solcuların atatürk'ü kullanarak paralarını aklamasına karşıyım bütün hikayem budur.
  • başka yerde kira kadar olabilecek aidatı ödemeyi göze almaktır.