şükela:  tümü | bugün
  • rahmi hamurcu tarafından kurulan, kayseri merkezli yeni bir otobüs şirketi. yeni neoplan tourliner'larla sektöre hızlı bir giriş yapacak gibi duruyor.
  • kayseri merkezli otobüs firması.
    daha önce süha turizm'de hisseleri olan rahmi hamurcu adlı girişimcinin söz konusu firmadan çekilerek kurduğu firma imiş.
  • biletsiz yolcu alan dolandırıcı bir turizm şirketi.

bu sıralar neden bütün dolandırıcılar bana denk geliyor anlamakta zorluk çekiyorum. aştideyim, gideceğim yere en erken saate bilet arıyorum. rh turizmin yazıhanesindeki adam "hemen gider misiniz şimdi çıkıyor"dedi. benim de acelem var zaten "çok iyi olur" dedim. "ama en ön tekli koltuk" dedi adam. en ön ve tekli olmasının nesi ama denecek bir şey anlam veremedim. "tamam en önde giderim" dedim. neyse apar topar şoför beni almaya geldi bilet kesmediniz dediysem de nafile adam duymadı ya da duymazdan geldi. geldik bavulumu falan verdim, araca bindim en öndeki (şoförün bi arkasındaki) tekli koltuk dolu. bu sırada da şoför çoktan aracı hareket ettirdi. "bu en ön koltuk değil muavin koltuğu yalnız" desem de kimsenin umrunda olmadı. ben de anın verdiği şokla kalakaldım. yarım saattir rezil bir şekilde yolculuk ediyorum ve şuan yasal olmayan bir şeye alet oldum. çok sinirliyim ama araçtan da inemiyorum. bir de bu rezil koltuk için benden normalde olan fiyatı aldılar. muavin de gelip gidip önümdeki torpidoyla oynuyor. umarım aldıkları para götlerinde patlar.

ayrıca sahibinin kayserili olmasına hiç mi hiç şaşırmadım.
  • izmir kayseri seferini yapan otobüsün emniyet kemeri bile bozuk, televizyonların hemen hemen hepsinin bozuk, bazı koltuklardaki televizyonlar zaten önceden sökülmüş ve bu konuda yolcuya bilgi verilmeden bilet satılmış.

yani bu herifler yüzünden yaklaşık 900 kilometre yolu bayram trafiğinde emniyet kemeri olmadan geçireceğim.

şikayet ettiğimde muhtemelen ikinci kaptan olan eleman niye abartıyorsun emniyet kemeri o kadar da önemli değil dedi. seviye bu, düşünün.

çok net söylüyorum, bilet filan almayın. rezillik.
  • sen bayramda bilet bulmuşsun onu bunu laf etme