şükela:  tümü | bugün
  • brezilya ligi takımlarından atlético paranaense'nin 1,93'lük stoperi.

1986 doğumlu, sağ ayaklı, 2009 sezonunda 22, 2010 sezonunda 33 maçta forma giymiş.

alman takımlarıyla transfer dedikoduları dönmekte. menajerlik şirketinin türkiye'den bir hayli ekmek yemiş** olan europe sports - football brazil olduğu ve bunların ortaklarından bir tanesinin de türk asıllı bir alman olan şevki pehlivan olduğu düşünüldüğünde, insan sormadan edemiyor:

neden olmasın?
  • galatasaray'ın alacağı söyleniyor, uzun süredir izlemiyorum ama bu atletico madrid'deki joao miranda ile birlikte oynadığı dönemlerde iyi futbolcuydu takip ettiğim kadarıyla. sao paulo'daki ilk yılı bence futbol kariyerinin zirvesidir. juventus'u hatırlamıyorum ama bayer leverkusen başta olmak üzere birkaç alman kulübü ilgileniyordu kendisiyle. hava toplarında etkilidir, uzun boyuna rağmen hızlıdır, müdahaleleri temiz ve yerindedir. dediğim gibi bayadır takip etmiyorum ama geçen yıllarda yeteneğinden çok bir şey kaybettiğini sanmıyorum, en azından her sezon düzenli olarak top oynuyor sağlam adam. galatasaray'a gelirse umarım faydalı olur ama davide astori'yi alırsak çok daha iyi bence.
  • ismi dolayısı ile sanki bir dothrakidır kendisi. khal drogo dan sonra khalasarların başına geçse olacak gibi.

şaka bir yana hiç bir fikrim kendisi hakkında. umarım galatasaraylı yöneticilerin bilgisi vardır yani sırf boyuna posuna bakılarak "bundan iyi stoper olur hacı" gibi bir mantıkla alınmıyordur. neyse gelirse göreceğiz.
  • galatasaray'in baya baya ihtiyaci olan adamdir. melo gibi agresif ve hirsli bir defans oyuncusu butun takimlarin hucum hattini rahatsiz edecektir.
    galatasaray'da semih kaya gibi efendi bir defansin mantikli mudahalelerinin yaninda korku salacak soyle bir yigit iyi olurdu.
  • hava toplarında çok iyi olması dışında bi özelliği olmayan özellikle galatasaray'ın ihtiyacı olan geriden oyun kurabilen ayrıca savunma arkasına atılan topları müdahale eden hızlı stoper özelliklerine hiç uymayan servet çetin vari savruk stoper. 4-5 maçını izlemişliğim var tam bir hayal kırıklığı yaratır umarım alınmaz. yani ne şeçu gibi teknik ne dani gibi hızlı ama allahı var ikisinden de daha iyi savunmacı fakat kesinlikle aranan kan değil.
  • transferde adı geçen oyuncu. mancini aşıkmış. burdisso 2 sanırım bu da. orta sınıf takımın orta sınıf stoperi. valla verilen paraya yazık. 28 yaşına gelmiş avrupa'ya çıkamamış adama aşıksa mancini bu sene işimiz var amk o zaman.
  • chedjou varken bu tip adamlar gereksiz transferdir. başganın dediğine göre aşıkmış bizim sinyor. mancini'yi severim, desteklerim, bu elemanın da neyin nesi olduğunu bilmiyorum. ama 28 yaşına kadar avrupa'ya çıkamamış bir güney amerikalı'nın hayal kırıklığı olacağı çok açık be. yani chedjou oynasın, koray'ı yavaş yavaş ısıtalım falan hiç stoper almayalım daha iyi. artık değeri altın'la yarışır olmuş yabancı kontenjanımızı harcayacağız bir de. ulan balta'dan bile kötü çıkacak bariz bir şekilde. bunu anlamak için müneccim olmaya gerek yok. önümüzde kocaman bir burdisso örneği var.

bana kalırsa bu sene yabancı transferini hepten rafa kaldırıp yerlilere saldırmalıyız ya anlaşılan illa bir aksiyona girilecek yine.
  • galatasaray seksi bir kulüp diyen aysal'ın mancini rhodolfo'ya aşık demesi gayet normal. adam bu tarz kelamları seviyor yapacak birşey yok.
  • mancini kendisine aşıkmış. tıpkı ontivero'ya, hajrovic'e, veysel sarı'ya, umut gündoğan'a, salih dursun'a, oğuzhan kayar'a olduğu gibi. dört gözle beklediğimiz topçu.