• nickini yerim senin! :)
    nam-ı dier "forever online". oturduu yerden film yapan, mp3 çeken. gözü yükseklerde, conceptual insan.
  • technical itch ile ilgili bir entrysi aklimi celdi... kendisiyle konusmak, "süper elektronik arşivi" ile tanismak isterim.
  • bana unreal ali$kanligi enjekte eden 3 ki$iden biri pende furucam pende vurucam diye hirs yaparak ogrendigim oyun
  • tanıstıgımızda mutevaziliği ve sıcakkanlığıyla bende "dur hemen kanka olalım" hissi yaratan, " ne de olsa hepimiz tasarımcıyız" geyiğine akıp keyf ' in evinde saatlerce tasarım geyiği yaptığım bir arkadas.
    severim , olm ne zamandır gorusemedik yaaa.
  • son altı aydır sürekli aynı muhabbeti yaptığım, ama her seferinde farklı bir yorum getirerek beni şaşırtmayı ve hayatıma yeni bir fikir sokmayı başaran ve belli konularda konuşurken sürekli referans aldığım önemli insan.
  • gorselligin tanimlanageldigi butun yollarina hizmetini esirgemeyen hatta kendini adamaya bas koymus sofistike insan.
  • mumkun ise bir gun new york'ta bulusmak istedigim ve kendisini haremime alma istegim konusunda bana yesil isik yakan insan.
    ayrica bu aralar facebook statusleriyle beni endiselendiriyor

(bkz: 16 yildir ayni tavsan yatagimda)
  • bu aralar harika muhabbetini pek ozledigim, new york sakalari yaparken cidden oralara tasinmis insan. linz'e gidince bir ars electronica yapmak vardi kendisiyle, kismet degilmis. pek ozlenmis.
  • retinadaki “rode” tipi fotoreseptörlerde bulunan fotopigment. ışıklı ortamda scotopsin ve retinal aldehitlere yıkılır.
  • opsin proteini + a vitamininden oluşur.

foton gelince içindeki a vitamini( cis-retinal) trans-retinal'e döner.( 2 tane retinal'e beta karoten denir. ve havuçta, domateste bol bulunur.)

işte bu değişim sonucu adı metarodopsin-2 olur. bu da transdusin'i uyarır.( bir g proteini gt) ve fosfodiesteraz-6'yı aktive eder. bu sayede cgmp yıkılır. ve azalan cgmp sodyum kanalını kapayarak nöronu hiperpolarize yapar. karanlık yerler depolarizedir.

edit: baştan tekrar daha ayrıntılı yazma.
hesabın var mı? giriş yap