şükela:  tümü | bugün
  • fantastik romanlarda yazarların farklı bir kurmaca dünya yaratıp bu yeni yaşam alanına kendilerince bir isim verdiklerini, farklı türde canlılarla etkileşimi tamamladıklarını, sonuç olarak da olaylarını bu kurmaca bütün içerisinde inşa ettiklerini biliriz.

müzik dünyası için bunu yapan kişi freddie mercury'di.

kendi hayal dünyasının bir eseri olan rhye isimli o yerle ilgili çeşitli olayları sahneledi farklı farklı şarkılarda. bazı arayışları ya da korkularını bu şekilde ifade etti.

ve rhye isimli gizemli evrene ait olan tüm şarkılarında bu farkılığın büyüsünü serpiştirmek için sanırım oranın atmosferinden bir şeyler üfledi -üflemiş olmalı.
  • valentine's day haftasinda debut single'iopen'i piyasaya surmus olan ve kimlikleri henuz ogrenilememis olan duo.

kimliklerini gizli tutmayı isteyen ve bunu su ana kadar da basaran grup hakkinda simdiye kadar sadece los angeles'tan geldikleri, avrupa background'una sahip olduklari ve muhtemelen ikilinin baska gruplarda daha once yer aldigi dusunuluyor.

dikkatle izlenilmesi ve takip edilmesi gereken grup...
  • kimdir nedir bilinmeyen topluluk.
  • the fall diye bir sarkilarini duydum gece gece, oldum geberdim toz pemmmbe bir oksurukte.

ulan hatta gidip boyle bir babalik yaptim, bir abilik:

http://www.youtube.com/watch?v=f6yffwvoygy
  • mike milosh ve robin hannibal tarafından kurulu los angeles'lı gizemli indie rock ikilisi. kendileri önceki günlerde 'woman' adını verdikleri ilk albümlerini mart ayında polydor records üzerinden yayınlayacaklarını duyurdu.
  • woman isimli albümleri çıkmış müthiş gruptur.
  • the fall'a çekilen videoyu izlerken ilk kez dinlediğimde sevmemiştim, keza nedeni belirsiz şekilde the fall yine çekici gelmese de woman isimli albümleri başarılı olan grup.

(bkz: hunger)
  • biri de çıkıp demez ki vokal erkek sesi. hala anlamıyorum bir adamdan bu sesin nasıl çıkabildiğini.
  • müziğinin, sesinin, havasının antony hegarty ile bir akrabalık bağı olduğunu düşünüyorum.
  • yeni video klibini 3 days'e çeken california'lı duo