şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2002 disi tay deneme kosusu 2.si 3 yasli ingiliz safkan. babasi revoque olup trakya atesi' yle de kardestirler.
 • dubai international racing carnival’da 20 ocak 2005 perşembe günü start alacak olan selman taşbek'e ait safkandır. dubai yerel saati ile 19.15’te (ts: 17.15) başlayacak ve ribella’nın da start alacağı koşuda 18 at yer alıyor.
 • dubai international racing carnival’da koşulan 1600 metrelik "cape verdi" yarışında 1.37.03'lük derecesiyle, 12 safkan ingiliz atı arasında 1. olarak 93 bin dolarlık ikramiyeyi kazanan at. ribella ve jokeyi halis karatas dubai'de yarış kazanan ilk türk olarak tarihe geçmişlerdir.
 • hiç alakası olmadığı halde (bkz: ribelle).
 • zamanında o acı sprintiyle bizleri kendisine hayran birakan, ikisi de birbirinden güçlü atlar olan dinyeper - kurtaran ekürisine direnen, adı gibi bir kısraktı ribella. tayliginda pawnee rythm le mücadeleye girmiş, izmir kumunda bile başarılı olarak yarış karakterini ispat etmişti. sonra o kara günler geldi ve ribella' nın doping yaptigi haberleri duyuldu. ardından 1 sene ceza ve toplamda 1.5 yılı geçkin bir süre koşmadı ribella. dönüşünde eskisi gibi olamasa da sonradan toparlanmaya başladı ve bugünlere geldi. akındayım - kurtaran - dinyeper - pawnee rythm-princess alara kuşağından şu an pistlerde mücadele veren tek safkan.
 • 10 eylul 2006 enternasyonel topkapı kosusunu kazanan sampiyon kısrak.yarıstan once 2 ay kadar kosmamıs olmasına , bu surenın yaklasık 40 gununu cıftlıkte dınlenerek gecırmesıne ve yarısın kosulmasından 2 hafta once idmanlarına baslamasına karsın zoru basarmıstır.sahibi selman tasbek ; sabırlı'ya gecıldıgı son kosusundan sonra atın yarıs hayatını bıtırmeyı dahı dusunmus ; ancak kendı deyısıne gore ribella adeta kosmak istemistir.bunların sonucunda ise ; ribella , seabiscuit tadında bir zafere imza atmıstır.

  türkiye'nin gelmis gecmis en buyuk milerlarından biridir ribella.4-5 yasında ; 1.5 sene suren cezası nedenıyle fazla kosmamasına karsın ; gerek buyuk zaferlerı gerek kazancı bunun en buyuk kanıtıdır.

  kucuk yapısına , 7 yasına ve dişi olmasına bakmadan son 400 de devamlı artırarak yaptıgı enfes sprintiyle buyuk kosularda soz sahibi olmaya devam etmektedir.
 • 10 eylul 2006 enternasyonel bogazici kosusunu, gönüllerin şampiyonu sabirliyi geçerek birinci bitirmiştir ..1600 metre çimi jokeyi selim kaya ile 1.34.60 'da tamamladi..bundan yillar önce 2004 sanirim ,win river win 'i çimde karataş ile geçerek bana güzel harçlik çikarmişti sağolsun ,iyi attir...
 • 6 mayıs 2007 istanbul bş.bld.bşk. koşusunu güçlü rakiplerine ve 8 yaşında olmasına rağmen kazanmış yarış atı.
 • anne olacak yaşa gelmiş olmasına rağmen hala çok etkili koşan ingiliz safkan.