şükela:  tümü | bugün
 • the carsin solist ve gitaristi.. sonra solo calismalarabaslamistir... bir de adini burda dogru yazamiyacagim (poulina pozlikova mi neydi) tas otesi bi mankeni goturmuslugu vardir...

  ha unutmadan zeep bee doo dah... gibi bi adi olan garip bi sarksi vardi.
 • weezer, no doubt, bad brains, nada surf, suicide, the killers gibi isimlere prodüktörlük yapmıştır.
 • cars grubunun kurucu üyesi müzisyen, besteci ve prodüktör. 1944 doğumlu richard theodore otcasek 1989 yılında süpermodel ve oyuncu paulina porizkova ile evlendi
 • (bkz: rip)
 • hayatını kaybetmiş. the cars adlı grubu drive ve why can't i have you adlı şarkılarıyla sevmiştim....
 • who's gonna drive you home tonight? sevgili ric

  rip
 • 1970'lerde müzik tırmalayıp 1980'lerin new wave sound'ını arkasına alarak hit şarkılar üretmiş, sonrasında da neredeyse hiçbir şey yapmadan yaşayıp (birer albümlük no doubt ve hole prodüktörlüğü demeyin, kalbinizi kırarım) yakın zamanda rock'n roll hall of fame'e kabul edilmiş (nasıl lan?) müzik insanı.
  müziği de kendi gibidir; yıllar geçtikçe şarap değil sirke olmuştur.
  yine de bunlar kötü biri olduğu anlamına gelmiyor; huzur içinde yatsın.
 • ric ocasek ölüyor ve hiçbirimiz gelip uzun uzun bir şeyler yazmıyoruz ha?
  sözlük değil, biz bitmişiz olm...
  "sözlük bitti" dediğimiz şey kendi bitişimizmiş meğer...
 • 1989'dan beri ünlü model paulina porizkova ile evliymiş. bir süre önce geçirdiği operasyondan sonra nekahat döneminde, evinde ailesiyle berabermiş. uykusunda huzur içinde vefat etmiş. öyle ki sabah eşi ona kahvesini götürmüş, uyandırmak için yanağına dokunduğunda vefat ettiğini anlamış.

  http://www.hurriyet.com.tr/…dik-ki-olmustu-41331834

  fotoğraflarına baktım. hep naif, çekingen, efendi, kendi halinde bir insan hali var üzerinde. zaten bu kadar güzel ve ünlü bir kadınla 30 yıldır mutlu bir evlilik sürdürmesi de bunun işareti değil mi? (biraz romantik bir yorum oldu. aralarında 20 yaş farkı varmış ve adamın 3. evliliğiymiş bu. genç yaşlarda ilişkilerde daha çok hatalar yapılıyor elbet. sonradan doğruyu bulmuş.)

  aklıma drive şarkısı geldi. youtube'a baktım. ilk kez resmi klibini dikkatle seyrettim. klipte paulina porizkova oynuyormuş meğer. klibin tarihi 1984. ilginç bir şekilde klibin yönetmeni de timothy hutton'mış.

  https://www.youtube.com/watch?v=xuza6qijvfu

  üniversite yıllarıma gittim. 80'li yılların sonu 90'lı yılların başında odtü kampüsü. haftada iki kez akşam antreman çıkışı sağ olsun bir abimizin arabasına doluşurduk. evi en yakın insan olarak ilk ben inerdim. arabada hep the cars kasetleri çalardı. elbette ilk ben indiğim için kasedin kalan yerlerini dinleyemediğim için üzülürdüm. antremandan çıkmış olmanın yorgunluğu ve rahatlığıyla o kadar güzel gelirdi ki the cars. o yıllarda değil orijinal kaset kasetçiden doldurma kaset bile olsa böyle grupların kasetlerine sahip olmak çok önemli bir şeydi. müzikle dolu, çok huzurlu bir yolculuk olurdu bu benim için.

  huzur içinde uyu ric ocasek, güzel insan.
hesabın var mı? giriş yap