şükela:  tümü | bugün
  • doğu karadeniz'in baş belası. son 8 senedir peydah olan ilginç bir kelebek. gürcistan'dan ülkemize gelen sebze-meyve-fide ile birlikte ülkemize giriş yapmıştır. tüm ekim alanlarına zarar verir. akşamları dışarıda oturmanıza bile izin vermeyecek derecede çokturlar. ortak çalıştayla mücadele için araştırmalar sürmektedir.

foto.
    link.
  • doğu karadeniz'de mahsulün anasını belleyen zararlı. allah belasını versin.
  • halk arasında vampir kelebek diye de bilinir. bugün açılan bir başlığa da konu olmuştur.
    (bkz: doğu karadeniz'i istila eden kelebek)
  • istanbul’a kadar gelmiş lanet olası bir yaratıktır. böyle giderse bizim üzerimizden avrupa’ya bile yayılır bu vampirler.
  • az önce odamda 3 tane öldürdüğüm kelebek. geçen de 1 tane öldürmüştüm. zıplayarak uçuyorlar, uyurken çok huzursuz oldum. uyutmadıkları için öldürdüm. öldürdüğüm kelebeklerin bu kelebek olduklarına eminim. ne kadar çok olduklarını siz düşünün.
  • az önce odamdan paketleyerek defettiğim canlı türü. öldürmeye kıyamadım ama sabaha ölür herhalde. ölmemişse öldürmeyi düşünüyorum. bu arada laboratuar ürünü filan mı acaba?

(bkz: tarımsal terör)
    (bkz: biyolojik silah)

http://www.hurriyet.com.tr/…kullanilabilir-37010384

bence gürcistan sınırından girişlerde dezenfekte üssü kurulmalı. tabi pkk'lı mikropları da ivedilikle imha etmeli. düşman bir değil iki değil.