• ali ihsan varol'a aşırı benzettiğim arjantinli abi. el secreto de sus ojos'dan sonra diğer filmlerini de izleme ihtiyacı hissettim, şahsen daha kötü filmine denk gelmedim. ya senaryoyu iyi seçiyor ya da oynadığı her filmi güzelleştiriyor.
  • hollywood'a ihraç olmadan da dünya starı olunacağının kanıtı aktör. bardem sana söylüyorum cotillard sen anla.
  • hani olur ya, bazı aktörlerin veya aktrislerin her filmi izlenir.
    ya bu oyuncu senaryoya göre film seçer, ya da yönetmen oyuncu için senaryo yazar.
    işte ricardo darin böyle bir oyuncudur.
    her filmi izlenir.
  • arjantin'in messi'den sonra en büyük yeteneği. kötü filmi yok
  • bir gün dünyaca ünlü bir yönetmen olursam* ilk işim bu adam, mads mikkelsen, benicio del toro ve taner birsel'i toplayıp aynı filmde oynatmak olur. "neden bu dörtlü?" diye soracak olursanız gözlerine bakın ne demek istediğimi anlarsınız.
  • latin amerikanın sergen'i
  • hiçbir zaman dünya çapında bir star olmadığı, esasında bunu seçmediği halde dünyanın en iyi oyuncularından biridir.

bana göre yaşayan en iyi oyuncu olan jack nicholson, marlon brando öldüğünde herkesin bir basamak yükseldiğini söylemişti. evet, nicholson'dan önce "dünyanın en iyi oyuncusu" koltuğunda brando vardı. şimdi nicholson var ve allah gecinden versin ya, nicholson o koltuktan kalktığında ** oraya bence ricardo darin oturacak. en azından benim zihnimdeki koltuğa. çünkü ricardo darin bence hem doğal oyunculuğun, hem her rolün adamı olabilmenin, hem de tevazu denilen zor zanaatin ustalarından biri.

bir arkadaşımın ispanyolca hocası, bir gün kendisiyle tanışma ve sohbet etme fırsatını bulmuş. neden hollywood'u hiç denemediğini sormuş darin'e. kendisi de hayatı boyunca sahip olmayı hayal ettiği her şeye sahip olduğunu - oyuncu olmak, aşık olmak, baba olmak - kendi vatanında, çok sevdiği karısı, çocukları ve dostları yakınındayken, çok sevdiği işini zaten yapabildiğini, daha fazlasını istemediğini, bu yüzden gelen teklifleri geri çevirmek zorunda kaldığını söylemiş. şapkalarımızı çıkaralım lütfen.

bazı insanları hiç tanımadan da nasıl insanlar oldukları hakkında bir kanaatiniz oluşabiliyor. bu insanlar size sinema perdesinde, aslında olmadıkları biri halinde görünseler bile. ricardo darin'in herhangi bir filmini seyrettiğinizde de rolünün ardındaki ricardo'yu görebiliyorsunuz. jorge pellegrini'nin *, marcos'un *, rafael belvedere'nin *, roman maldonado'nun *, esteban espinosa'nın *, roberto'nun * ve sosa'nın * ardındaki ricardo darin'i yani. çünkü bana göre, bu insan evladının sahip olduğu tevazu ve iyi niyet gözlerine yerleşmiş; gözlerinin ardındaki esrar bundan. el secreto de sus ojos yani. uuu baby, çok güzel oldu bu. *

ricardo darin'in can verdiği hemen her karakter harikadır; oynadığı hemen tüm filmler güzeldir. hepsini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. ama benim için juan jose campanella'nın şu üçlemesi özellikle önemli: el mismo amor, la misma lluvia, el hijo de la novia ve gözbebeğim luna de avellaneda. izleyin, izlettirin. pişman olmazsınız.
  • el secreto de sus ojos'taki genç hali ayynınihat doğan, yaşlı hali ise ayyynı ali ihsan varol. ben mi saçma sapan benzetiyorum demiştim ama neyse ki ikisi de daha önce yazılmış.
  • kendisinin kötü filmini henüz izlemedim.
    (bkz: el aura)
    (bkz: nueve reinas)
    (bkz: el secreto de sus ojos)
  • mimik ve jestleri bir yana sadece bakışılarıyla bile ödül almayı hak edebilecek nadir aktörlerden
hesabın var mı? giriş yap