şükela:  tümü | bugün
9777 entry daha
 • ya kalsın diyenler beşiktaş maçlarını izlemiyor galiba.

  adam çok iyi evet. türkiye'ye aynı yetenekte başka topçu geldi mi bilmiyorum. ama bakın, anahtar kelime: yetenek. türkiye'ye gelip ondan çok daha fazla katkıda bulunmuş bir on oyuncuyu çat diye sayabiliriz.

  şunu düşünün en başta, avrupa'da bu kadar başarılı olurken ve muhteşem oynarken ligde neden kısır bir sezon geçirdik? quaresma bunun ana faktörlerinden birisidir. adamın anadolu takımlarına karşı kaç top ezdiğini saydınız mı? hele ki deplasmanlarda bize zor faul çaldıklarını düşünürseniz kaç atağımız quaresma'nın üç kişinin arasına girip çıkamaması ile sonlandı? kaç defa kendisi şut çekeceğim diye çok daha uygun pozisyondaki negredo'yu babel'i görmedi? tabii gs, fb taraftarı onlarla yaptığımız maçları hatırlıyor sadece, quaresma'yı anadolu takımlarına karşı da öyle oynuyor zannediyor. öyle oynasa zaten kimse adam gitsin demezdi. biz de 80 puanla şampiyon olurduk, 10 m€'a tenezzül etmezdik.

  bakın, adamın agresif yanından, büyük maçlarda takımı kolayca 10 kişi bırakıyor oluşundan hiç bahsetmedim. neden iki defa fb maçını tamamlayamadı? bundan dolayı işte, fb takım olarak quaresma'ya karşı oynuyor. bu adam orada gözünüzün pasını silmediği zamanlarda göz kanseri yapıyor izleyeni.

  bir de haklısınız, iki yıldır oynamamış gökhan töre'ye güvenip quaresma'sız kadro planlanmaz. ama 35 yaşındaki adama güvenip de kadro planlanmaz ve 35 yaşındaki adam 10 m€'a alıcısı varsa satılır.

  tanım: avrupa'ya ve büyük takımlara karşı takımın taktiğini muhteşem bir şekilde yansıtan ama anadolu takımlarına karşı ilginç bir şekilde kendisini kanıtlama zorunluluğu hisseden ayağının dışı, canımızın içi kanat oyuncumuz.