şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zengin babalarla fakir babalar arasindaki farklari anlatip, fakir bir babanin cocugu olarak dunyaya gelmis sanssiz insanlarin dezavantajlarini bir nebze olsun azaltmayi ve daha da onemlisi yazarini zengin babalar sinifina sokmayi amaclayan bir kitap. (sonradan tutunca kitap serisi halini aldi) robert t. kiyosaki yazmistir, bendeniz satin almis lakin henuz okumamisimdir.
 • alfa basın yayın dağıtım tarafından 2005'te zengin baba yoksul baba adıyla ülkemizde de piyasaya sürülmüştür. hatta serinin diğer kitapları da yayınlanmıştır. para için çalışmayı değil parayı sizin için nasıl çalıştıracağınızı öğrettiğini iddia etmektedir.
  (bkz: okumadim bilmiyorum)
 • robert kiyosaki'nin küçük kitabı. küçük ama baya etkileyici bir kitap. 2005 yılından önce de basılmıştır ama basan yayınevi aklımda değil şimdi.

  yazar'ın eğitimli, maaşlı çalışan, oğlunun da böyle olması isteyen babası ile, zengin olmak için klasik eğitimin öğretilerinden farklı yaşamayı seçen ve tavsiye eden arkadaşının babası arasındaki farklar anlatılmaktadır.
 • anafikrini verelim okumayan herkes bilsin:
  - kazandiginin tamamini tuketime gonderirsen, %99 ihtimalle hayat boyu fakir kalirsin
  - kazandiginin bir kismini oncelikle "aktif"lere yatir. yani deger kaybetmeyen, duzenli gelir getiren tasarruflara
  - ama bu her ay mevduat yap demek degildir. surekli firsatlari kollamalisin, onune hergun binlerce firsat cikar ama sen bakarsan gorebilirsin.

  kitapta bolca "5 bin dolar koyup 4 gunde nasil 70 bin dolar kazandim" tarzi ornekler mevcut. belki abartli ama en azindan insanin daha gozlemci olmasina vesile oluyor. en ba$arili vurgulari ise: "insan sucu ba$kalarina attigi icin fakir kalir. zengin olan ilkokul mezunlarina, zam yapmayan $irketine, i$cileri ezen kapitalizme... her zaman suc atacak birileri vardir. bu da bizi tembel yapar. tembellik de fakirligin ilk adimidir."
 • quest.net adındaki saadet zincirinin insanları etkilemek için kullandıkları kitap.
 • amway benzeri bir kuruluşun reklam objesidir.

  (bkz: oksijennetwork)

  https://www.oksijennetwork.com/…ksijen/oksijen.aspx

  hayırlı olsun...
 • ileri zamanlarda, zengin olup iş dergilerine çıktığımda "başarımı buna borçluyum" diye gururla sunacağım kitaptır.

  o şirketin bu şirketin tavsiye etmesi bir tarafa, abd'de bestseller olmuş bir iş ve finans kitabıdır. şahsen bağımsız bir şekilde okumaya başladım ve artık başucumdan eksik etmiyorum.
 • bir best-seller olmasina ragmen amazon rating'i gayet vasat olan kiyosaki kitabi.

  bence adamin tespitleri gayet dogrudur. aldigi dusuk rating'i onerilen tavsiyeleri yapmak icin gec kalmis veya gec kaldigini dusunen 35+ yas grubundaki insanlarin alinganliklarindan dogan kin beslemelerine bagliyorum.
 • tavsiye üzerine aldığım, başta şu "ah hadi dostum sende zengin olabilirsin" konseptli zannetmeme rağmen okuyunca öyle olmadığını anladığım yol gösterici; aslında yol göstericiden ziyade silkinmeye ve kendine gelmeye yol açan kitap.
 • zengin baba ve fakir babayı karşılaştırırken ilginç saptamalar yapan kitaptır.

  örneğin; one dad said, "study hard so you can find a good company to work for", the other recommended, "study hard so you can find a good company to buy." one dad said, "the reason i'm not rich is because i have you kids", the other said, "the reason i must be rich because i have you kids." one said, "when it comes to money, play it safe, don't take risks", the other said "learn manage risk." one believed, "our home is our largest investment and our greatest asset", the other believed, "my house is a liability, and if your house is your largest investment, you are in trouble." one dad taught me how to write an impressive resume so i could find a good job, the other taught me how to write strong business and financial plans so i could create jobs.

  sonrasında da kitap düşünce gücüyle ilgili teorilere göz kırparak ekler; i noticed that people really do shape their life through their thoughts. for example, my poor dad always said, "i'll never be rich." and that prophesy became reality."