şükela:  tümü | bugün
 • 1977 doğumlu* atlanta menşeili amerikalı elektronik müzisyen ve ses tasarımcısı... yaklaşık 15-16 yıldır çalışmalarını takip ettiğim farklı dünyaların adamı...

  ilk olarak "lipswitch" ve "asect: dsect" albümleriyle tanıdım. yaptığı müzik veya genel ifadeyle ses çalışmaları diyelim, "deep" olarak tabir edilenin birkaç tık ötesinde olan ve birazda müziğin ötesine geçip seslerle mühendislik* düzeyinde derin işlere dalmış bir türdedir.

  tarzı, glitch müziğin etkilerini taşıdığı gibi "heavily processed sound" olarak tabir edilen "sesi havanda döverek" oluşturduğu ses cümbüşünün bir harmonisidir. yukarıda yazdığım gibi genel olarak herkesçe bilinen müzik algısından çok, mühendislik düzeyinde çalışmalar gibi görünür.

  farklı, yüksek ve derin algı kapasitelerine sahip beyinlerin zevk alabileceği türdeki çalışmalarını*, dünyada hatırı sayılır ölçüde dinleyici takip etmektedir.

  nike, türk hava yolları ve touchstone pictures gibi markalar için ticari çalışmaları da bulunan devine'ın aynı zamanda sony creative software için "the electronic music manuscript: a richard devine collection" adıyla yaptığı sample çalışmaları da mevcuttur.

  (bkz: glitch)
  (bkz: idm)
  (bkz: abstract)
  (bkz: leftfield)
  (bkz: electronic)
  (bkz: sound engineering)

  düzenleme: imla + bilgi
  düzenleme2: bkz
 • kafayı modüler müzikle kırmış bir deha ,ne yapıyor derseniz ahanda şöyle bişey https://www.youtube.com/watch?v=o791hgnvgig