şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jack huston'ın gerek sesini kullanımıya,gerekse mimik ve hareketleriyle başarıyla canlandırdığı enteresan savaş gazisi karakter.yüzündeki maskeyle karikatürize bi tip olarak dursada,dizide gördüğüm ilk anda yarası gerçekmiş gibi acımaya başladım adama.
 • yüzündeki yara öte yakışıklı oluşunu gizlemek için uydurulmuş gibi görünen karakterdir. filmde bir sebepten böyle bir yardımcı bunalım karaktere ihtiyaç vardı, bazen adam da öldürüyor, bazen sanat da tartışıyor falan, her anlamda joker gibi kullanılabiliyor. fakat bu kişiyi tipsiz biri olarak seçseler silik olacak, diziye bir şey katmayacak, bu adamı bu tipiyle yarası olmadan oynatsalar hangi kıza yazacak, mesela ange'e mi yazacak, gibi bir sürü sorun ortaya çıkacak ve sap sap dolaşması ayrı bir problem olacak. gerçek tipi de harbiden iyi. o yüzden yüzüne esaslı bir yara oturtunca adam hem düzgün fiziği, hem de yüzüyle ve gizemli kişiliğiyle tuhaf bi karizma yapıyor, hem de nucky'nin, ya da jim'in evine girip çıktığında ne biz ne de onlar bunda sorun görüyoruz. ama herifin de boş bi karakter olmadığını sürekli aklımızda tutuyoruz.

  ben mesela boardwalk empire'daki hiç bir karakter hakkında bir şey yazmadım aslında şu ana dek. ama bunu yazdım, en çok da bu herifin olayının nereye gideceğini merak ediyorum.
  http://uk.imdb.com/media/rm2558701824/nm1658935
 • boardwalkın en dikkat çeken en derin yan karakteri.
  yüzündeki maskesi , muhtemelen gaz saldırısından etkilendiği için cıkardığı boguk ses adam öldürürken takındığı ifadeler aile kurma özlemiyle yanıp tutuşması bu karakteri dizi içinde mutlaka daha ön plana taşıyacaktır.aslında öyle bir karakterdir ki tek başına bile yaşam hikayesiyle bir film bir dizi konusu olabilir.
 • dizi tarihindeki en ilginç yan karakterlerden biri. chalky white ile beraber boardwalk empire'da en sevdiğim 2 karakterden biri.
 • adamın hasıdır.
 • --- spoiler ---

  reyiz diye boşuna demiyoruz:

  nucky: how many people have you killed?
  richard: 63.

  --- spoiler ---
 • bugun gel beraber is kuralim dese yuzumun yarisini keser veririm kendisine. gel richard benim yanaklar ikimizi de yeter de artar.
 • nevi sahsina munhasir bi adam, tam bir reyis.

  --- spoiler ---

  3x11'de kucuk bi orduya yetecek silah ve cephanelige sahip oldugunu gosterdi adeta, sezon finalinde onune geleni sikertecek gibi duruyor.

  --- spoiler ---

  bir de 4. sezondan itibaren daha cok on planda olur umarim, bu karakter dizide su anki konumundan cok daha fazlasini vaat ediyor.
 • --- spoiler ---

  sezon finaline damgasını vuracak kişilik

  --- spoiler ---