şükela:  tümü | bugün
 • clint eastwood'un yönettiği, paul walter hauser, sam rockwell, olivia wilde, jon hamm, kathy bates'in başrolünde olduğu gerçek bir hikayeden uyarlanan drama.

  1996 atlanta olimpiyatları'nda yaşanan patlama sonrası başta kahraman olarak görülen güvenlik görevlisi richard jewell'ın sonradan olayın bir numaralı faili haline gelmesi ile ilgili hikaye anlatılacak. 13 aralık 2019'da vizyona girecek.

  fragman
 • kathy bates , olivia wilde, sam rockwell, jon hamm gibi dikkat çekici isimleri kadrosunda barındıran yapımdan ilk poster bugün geldi. richard jewell; yaşlı kurt clint eastwood'un yönetmenlik koltuğunda oturduğu 42. yapım olacak.
 • 1996 yılında sıradan bir güvenlik görevlisi olarak çalıştığı bir etkinlikte şüpheli bir çanta görüp zamanında ihbar etmesiyle belki de onlarca insanın hayatını kurtarmıştır. ancak reytingin kölesi olmuş medya çalışanları ve patronlarından sırf azar işitmemek için davayı oldu bittiye getirmek isteyen bir avuç fbi çalışanı tarafından saldırının bir numaralı şüphelisi ilan edilip hayatı zindana çevrilmiştir. yaşam hikayesi gerçekten yürek burkucu. çocukluktan beri polis olmak istemesi, mükemmelliyetçi karakteri, sempatik ve saf hallerine bakınca "lan bu adama böyle yapılır mı" dememek mümkün değil. --- spoiler ---
  sonunda aklanıp hayal ettiği polisliğe kavuşması her ne kadar sevindirse de 44 yaşında kalp krizinden vefat etmesi ve hayatındaki tek varlığı anacığını birbaşına bırakması üzmüştür.
  --- spoiler ---
 • richard jewell (2019)

  7.7 / 10

  1996 atlanta olimpiyatları'nda yaşanmış bombalı saldırının konu alındığı film, bomba olan çantadan erken şüphelenen ve yüzlerce insanın hayatını kurtarıp facianın eşiğinden döndüren richard jewell isimli güvenlik görevlisinin halk kahramanı olmasını ve kısa süre sonrasında olayın baş şüphelisi olarak göz altına alınmasını anlatan, clint eastwood imzalı başarılı bir dram filmi. clint eastwood filmlerinin en sevdiğim yanı, filmlerin belirli bir kalitesi var ve üstad asla o kalitenin altına düşmüyor. film olayı kapatmak isteyen fbı, reyting uğruna insanlarını hayatını karartacak kadar gözleri dönmüş yazılı/görsel basın ve daha birçok konuya kadar bu kirli düzene ve zihniyete sağlam tokatlar indiriyor. dramatikliğini bir yana aynı zamanda oldukça eğlenceli de bir film. paul walter hauser'ın oynadığı richard jewell karakteri gerçekten özgün bir karakter ve izleyiciyi filmin içinde tutma görevini başarıyla yerine getirmiş. paul walter'ın oscar adayları arasında olmaması gerçekten sorgulanması gereken bir durum ayrıca. muhtemelen şişman olmasaydı ve yakışıklı olsaydı şu an oscar adayları arasında rahatça yer alacaktı. bu arada kathy bates, sam rockwell ve jon hamn ise filmin bonusu. eğlenceli bir anlatıya sahip, izlemesi oldukça keyifli bir dram filmi. bu senenin en underrated filmlerinden biri.
 • (bkz: murtaza)
 • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi için dahi fazlaca underrated kalmış filmdir.

  fırsat bulursanız izleyiniz.
 • başarılı bir clint eastwood filmi.

  bu kadar sıradan tipli bir başrol oyuncusu bulmak da büyük başarı. (bkz: paul walter hauser)
 • allah gani gani rahmet eylesin o dönem trt kameramanı atlanta olimpiyatlarında görevli melih uzunyol’un patlamada şehit düştüğü olayın filmidir.
 • artık bu tarz filmlere dünyanın hiçbir yerinde talep kalmamış herhalde. bu ilgisizlik ve düşük beğeniyi ona bağlamak istiyorum, çünkü gayet başarılı bir clint eastwood filmi. ustaya saygılar, umarım corona ona da uğramaz.
 • https://www.imdb.com/title/tt3513548/

  yine clint eastwood, yine kartondan kahraman yaratma çabaları.

  vasatın biraz üzerinde bir film.