şükela:  tümü | bugün
 • bir yurda girerek 8 kız öğrenciyi sırayla öldürmüş daha sonra yakalanarak müebbet hapse mahkum edilmiş seri katil. 1991'de doğal nedenlerden hapishanede ölmüştür.
 • hapiste hayatini kurtarmak icin hormon tedavisiyle goguslerini buyutup mahkumlara emmeli gommeli zennelik yapa yapa gebermistir. dogal nedenlerle.

  https://www.youtube.com/watch?v=slm_ydzx4vi

  öldürdüğü gence 17 gün sonra tecavüz etmek haberini okuyunca aklima geldi bu mister speck. bolulu o uc insan evladinin omurlerinin geri kalani icin benzer bir hayat diliyorum. muhtemelen cezaevinde sislenip gebertilerek kurtulacaklar ya.
 • 1967 yılının 14 temmuz gecesinde chicago'da bir hastanede staj gören hemşire kızların kaldığı eve girerek onları tek tek öldüren soğuk kanlı katil.

  katliam gecesinde speck, elindeki bıçakla eve girip evde kalan 9 kızı bir odada toplamış ve hiç parası olmadığını söyleyerek çantalarındaki paraları istemiş. kızlar bu isteği yerine getirip paralarını verdikten sonra speck, çarşafın birini keserek kızların ellerini arkadan bağlamış ve kızları topladığı odadan tek tek çıkartarak evin çeşitli yerlerinde öldürmüş. tüm bunlar olurken 9 kızdan biri yatağın altına saklanarak şans eseri kurtulmuş.

  9 yetişkin kızın saatler süren bu katliam yaşanırken kaderlerine razı şekilde beklemek yerine neden katille başa çıkmaya çalışmayıp direnmedikleri sorusuna ise işte bu yatağın altına saklanarak kurtulan kız verdiği cevapta katilin çok nazik olduğunu ve kendileriyle hep kibarca ve rica ederek konuştuğunu söylemiş.

  olaydan 2 gün sonra speck intihar girişiminde bulunmuş ve hastaneye kaldırılmış. onu tedavi eden doktorun speck'in kolundaki "born to raise hell" dövmesinden şüphelenmesi üzerine polise haber verilmiş ve speck bu şekilde yakalanmış.

  yargılama sonrasında elektrikli sandalyede idama mahkum edilmesine rağmen speck'in cezası amerikan yüksek mahkemesi tarafından ertelenmiş ve cezaevinde 49 yaşındayken kalp krizinden vefat etmiş.

  şu anda kolundaki dövmede yazdığı gibi cehennemde bulunmaktadır.
 • seri katil tanımına uymayan bir katil. çünkü hepsini soğuma evreleri geçirmeden öldürdüğünden bu kalıbın içine girmiyor. ancak cani midir, evet hem de fazlasıyla.
 • mad men 5.sezon 4.bölümüne de konu olan psikopat cani.

  9 hemşirelik öğrencisinin kaldıkları yurda girer bunları bir odaya toplayıp bağlar. bir tanesi katilin dalgınlığından faydalanıp yatağın altına saklanır. sonra bu 8 öğrenciyi evin farklı yerlerinde öldürür. katil çıkınca kızda balkona çıkıp "hepsi öldü, hepsi öldü" diye bağırır.

  kurtulan kızın sonra ifadesine göre odaya girdiğinde kızları gayet sakin bir dille ve kibarca odadan çıkarmakta, bir süre sonra uzaktan kızların belli belirsiz boğuk sesleri gelmekteymiş.

  8 kız için 8 kez ömür boyu hapse mahkum edilmiş. nitekim 1991 de de geberip gitmiş. umarım içerde buna gereken alakayı göstermiştir ağır abiler.

  edit: bir başka dizide yeniden karşıma çıktı sayın amına koduğum. mindhunter 1.sezon 9.bölümünde başroldeki iki dedektif bu yavşağı hapishanede sorguluyor.
hesabın var mı? giriş yap