*

şükela:  tümü | bugün
 • manic street preachersın karizmatik, alkolik, anoreksik ve şizofren gitaristi ve söz yazarı. bir basın toplantısında imajlarını sahte bulan gazetecilere cevaben koluna "4 real" kazıyarak etrafı kana bulayan akıl hastanesi müdavimi naif kişilik. 1995 te kaldığı otelden ayrılan ve arabası bir nehir kenarında bulunan kayıp insan.
 • arkasına gizlenebildiğim güzel bir tebessümüm var demiş
  güzel tebessümlü insan. güzel insan. mükemmel şair. bu kadar acıya değerdi bir mezar kazmak, o en iyisini yapıp kaçıverdi.
  medyatikliğin kurbanı
 • tam adı richey james edwards. depresif, self-injury'i seven insan. steve lamacq'ın manics'in sahte imajına bi gönderme yapması sonucu sinirlenerek koluna jiletle "4 real" yazmasıyla ünlüdür. grubuna müzikal açıdan hiçbirşey kattığına inanmıyorum, zaten nicky wire gibi o da gitar çalamaz, sadece ilginç sözler yazar, yalnız manic street preachers o zamanlardaki imajını ona ve nicky'e borçludur herhalde.
 • bir pink floyd - syd barrett fiyaskosu. bir konser sonrası kaybolur, geriye manic street preachers 'ın şimdikilere kıyasla oldukça güzel şarkı sözleri kalır. bir röportajında "never write a love song, you'll regret it" diyerek saygımı toplayan kişiliktir. cidden insanı eriten de bir gülümsemeye sahiptir. generation terrorists onsuz bir anlama gelmez. geri dön richey!
 • 1 şubat 1995 de sırra kadem basmasıyla, o zamana kadar çok sevdiğim bi grup olan manics'e ilgimi sıfıra indiren şahıs, galiba kendisiyle ilgili bi fetişim varmış da haberim yokmuş, gruba kesinlikle çok farklı bi ruh katıyodu richey, hala arada bikaç sevdiğim manics şarkısı çıksa da bence richey gitti iş bitti. dağılsalardı keşke.
 • oğlak burcudur kendisi (ya da öyleydi), kolundaki güllü dövmenin üzerindeki "useless generation" yazısı, bilgisayar cinliğiyle üzerinde generation terrorists yazıcak şekilde değiştirilir ve ilk manics albümü generation terrorists'in kapağını süsler, pek de güzel bi kapak çıkar ortaya imho.
 • ideal adlı bi grup tarafından hakkında "richey is dead" diye bi şarkı yazılmış insan.
 • (bkz: anoreksi)
  (bkz: self injury)

  "i know i believe in nothing, but it is my nothing" ve "i am an architect, they call me a butcher*"**...
  gibi sözleriyle kendini açıklayan mutsuz manics söz yazarı...

  yaptığı abartırejimler sonucunda aşırı kilo kaybı nedeniyle bol bol hastaneye kaldırılmış...*
  kaybolmadan önce 1 ay akıl hastanesine de uğrayan, gittiğinde beraberinde grubun* ruhunu götüren insan...

  ailesinin ısrarları nedeniyle kaybolmasından beri 7 yıl geçmiş olsa da dosyası kapanmadı, öldüğü kesinleşmedi...*** (bkz: richey is dead)
 • medyanın olayları daha çok ilgi görmesi için abartma, dramatikleştirme ve saptırma yönünü kanıtlayan bir milliyet gazetesi haberinde "ingiliz müslümcü" akımını başlattığı söylenen kişi, hatta yetmedi - "jilet müptelası"...
  http://www.milliyet.com/…002/05/21/yasam/yas03.html
 • 24 saat boyunca kitap okumaktan (ve bünyesine uyusturucu pompalamaktan) baska hicbir sey yapmayan, dolayisiyla zihninden disari firlayan sözcüklerin insanlari ürpertiden ürpertiye süreklemesi dogal olan kayip kisi. o ölse bile kayiptir.