şükela:  tümü | bugün
1012 entry daha
 • iki video izleyip arka planını araştırmadan çemkirenleri göstermiştir. justion roiland house of cosbys'i yayınlamaya başladığı dönemde bill cosby'nin avukatları animasyonun durdurulmasına dair hukuksal süreç başlattı. justin de bu sansüre dellenip, öyle mi öyle deyip, protesto amaçlı doc and mharti'yi çizip yayınladı. yok insanlar çok sevmiş de talep gelmiş de justin de çizgisinden ayrılıp rick and morty'i yapmışmış. götten sallamanın da bu kadarı.

  justin zaman sonra doc and mharti'den bir şeyler çıkabilir fikriyle protesto perspektifinden vazgeçip (back to the future'dan ötürü filmin haklarına sahip stüdyo ile de papaz olmamak için), diğer işleri gibi doc and mharti'yi de kenara koymuştur.

  rick and morty ile doc and mharti arasında nerden baksan yaklaşık bir on sene kadar süre var. o süre boyunca justin roiland'ın animasyon denemelerini * * * * * ** bilen adam, rick and morty'nin öyle tek bir proje üzerinden doğmadığını bilir.

  çizip channel 101'de yayınladığı animasyonların çoğunda rick and morty'deki karakterlerden bazılarının ilk halleri mevcut. onu da geçtim adam channel 101'deki skeçlerinde bile * * * o karakterleri kullanmış. mr. meeseeks, mr. jellybean buna iki örnek.

  justin roiland küçükken tacize uğramış bir adam. pedofiliyi doc and mharti'deki gibi umarsızca komedi aracı yapacak son insan. roiland'ın bu konu hakkındaki duruşunu rick and morty'deki detaylardan anlayabilirsiniz.

  rick'in sonradan, morty'e tecavüz etmeye çalışan mr. jellybean'i öldürmesi, son bölümde çocuk tacizcisi olduğu düşünülen adamın kendini öldürmesi, lawnmower dog bölümünde rüyalar aleminde dolaşırken, morty'nin ablası tarafından görsel ve sözel tacize uğramasında morty'nin yaşadığı rahatsızlık (justin'in dediğine göre küçükken kuzini kendisini taciz etmiş), birkaç bölümdür süregelen "çocukların yetişkinleri öldürmesi" sahneleri bunlara en büyük örnekler.

  yani doc and mharti bilmem ne oldu ondan sonra hemen rick and morty'e geçti, pedofili rererö diye bir şey yok. bok atacam diye cahillik etmeyin amk. cehalet dolu duyarlılığınızı başka kapıya götürün yani.
 • (bkz: dikkat küskü çıkabilir!)

  iyi ve kararında verilmiş küsküleri destekliyoruz. boş atıp dolu tutanlar ancak küsküden anlar.