• dizinin yaptığı en güzel şeydir, çizgi romana kıyasla. zira çizgi romanda rick; asi, atarlı giderli, arada bir "bu kadar sorumluluk bana fazla" diye ağlamak dışında antipatik şişme bir karakter.
    oysa dizide; kavruk, iyi niyetli, böyle gözünün kenarında bir damla göz yaşı duran ama ayakta duran, mert, aile babası mükemmel bir adam. yaşasın istiyoruz, onu ısıracak dişler kopsun.
  • reis gidiyorsa ben de gidiyorum. biz seni hastaneden topallayarak çıktığın gün sevdik, evladın için dünyayı yaktığın gün sevdik, "aman tadımız kaçmasın" edasıyla şerefsiz karının ve onun bunun çocuğu shane piçinin zırvalarına sabrettiğin gün sevdik

emaneti çekip adaleti şey ettiğin gün sevdik seni reis. dostlarına döktüğün gözyaşlarına eşlik ettik. 9 sene boyunca sana bir şey olacak diye yusufladık biz reis

madem sen gidiyorsun, ben de gidiyorum. the walking dead benim için bitmiştir. heykelini diksek bilmemnerelerine beton yetmez rick abi, allaha emanet ol
  • adam gibi adam.
  • tayfur havutçu'nun ve tomas sivok'un tiplerinin aynı miktarda karıştırılmasından elde edilen bir aktör tarafından canlandırılan, insanı çileden çıkartabilecek bir dizi karakteri. gözümde 6 numaralı bir beşiktaş forması beliriyor bu adama bakınca.
  • ilk sezonda pek tutmamıştım kendisini ama şu an söyleyebileceğim tek şey adamın hası olduğu.

hiç öyle mıymıy adamı kanser eden gerzek kahramanlardan değil. ne yapması gerekiyorsa onu yapıyor, triplere girmeden "fuck off" çekip dönüp arkasına gidebiliyor.

misal;

kilisede "ben ettim sen etme" diyen yamyam orospu çocuklarını palayla parçaladı adam. standart angut hero'lar olsa "var git yoluna" moduna girerdi.

dizide darly reyiz ve carol ile birlikte kafası basan 3 kişiden biri. adam.
  • daryl ile beraber dizinin en sevdiğim karakteridir.
  • hatasıyla, doğrusuyla dizi tarihinin en efsane karakterlerinden biridir. hikaye boyunca yaşadığı değişim insanı büyülüyor. kuralsız bir dünyada nasıl hayatta kalınırın kitabını yazmıştır.
  • adam gibi adam, adamın dibi.

rick grimes denince önce zombiye bakarım zombi mi diye, sonra öldürene bakarım adam mı diye.
  • bu adamın bana göre en ama en iyi sahnesi şu basit, çoğu kişinin hatırlamadığı sahnedir:

--- spoiler ---

hersel’ın ahırından aylaklar yavaş yavaş çıkarken ekip hepsine kurşun yağdırmıştı. en son günlerce aradıkları carol’ın kayıp kızı zombi olarak çıktı. işte o an kimse ona ateş edemedi. rick büyük bir sorumlulukla yapması gerekeni acı da olsa yaptı ve o kültleşmiş silahıyla kafasına sıktı. carol ancak rick ateş ettiğinde her şeyi kabullenebilirdi. bu merminin sorumluluğunu ağırlığını ancak rick taşıyabilirdi. başkası değil. işte bana göre rick’in top seviyesi bu basit sahneydi.

--- spoiler ---
  • yeniden başladığım walking dead'de, 10.sezon finalini de izlemiş biri olarak, gerçekten de harika yazılmış bir karakter olduğunu düşünüyorum. neler yaşadıktan sonra son haline evrildiğini daha iyi anlıyorsunuz tekrar izleyince. negan ve daryl olmasa izlenmeyecek dizi haline geldi walking dead. saçma sapan tipler ve saçma sapan diyalog hatta monologlar ile sıkıcı bir dizi oldu.

büyüksün rick reis. bu dava sensiz olmaz reis, dön gel artık...
hesabın var mı? giriş yap