şükela:  tümü | bugün soru sor
  • molada "rebound the damn basketball!" diyerek avrupa basketboluna ayak basmıştır. değişik bir pao değişik bir basketbol izleyeceğimiz şimdiden kesin. euroleague daha da keyifli hale gelecek rick pitino ile...
  • tam bir ncaa koçu. adamın saçını tarama şeklinden tut takım elbisesine kadar her şeyi kolej koçuyum diye bağırıyor. euroleague'e de sansasyonel diyebileceğimiz bir başlangıç yaptı. kariyeriyle, duruşuyla tam anlamıyla sağlam ve oturaklı bir koç ama giannakopoulos sapığına dayanabilir mi göreceğiz.
  • goodfellas'tan fırlamış gibi bir havası var. çakma mafya giannakapoulos'la birbirlerinin topuklarına sıkar bunlar sezonun ilerleyen dönemlerinde.
  • hakkında süren fbi soruşturması kapsamında sorumlu bulunduğu eylemler dolayısıyla kendisine ncaa'deki tüm kapıların kapanması üzerine avrupa'ya gelen koç. hakkındaki iddialar ise, büyük markalardan aldığı paralar karşılığında, oyuncularını bu markalara yönlendirdiği ve hatta onlara eskort ayarladığı hususlarını bile içeriyor.
  • amerika'lardan ta avrupa'ya, panaya gelmiş koçtur.

bu adamı az önce tesadüfen gördüm. daha önce tanımıyordum. nasıl koç olduğunu bilmiyorum ama adam feci derecede al pacino'ya benziyor. bilhassa gençlik hali. yukarıdaki arkadaşın söylediğine göre hakkında fbı tarafından soruşturma açılmış. bu adama açılmayacak da bana mı açılacak? bildiğin sicilya mafyası olm bu.

abi şuna bakar mısınız ya ahahaha

yanındakine hakan akın'ın sesiyle: "onlara ailemi rahat bırakmalarını söyle. yoksa bunun bedelini öderler. sonra pazzini'ye git. sana vereceği şeyi buraya getir" diyor resmen.

ahahahahahaha bu ne abi!
    "kay! hadi toparlan gidiyoruz. kay"
    "nereye gidiyoruz maykıl?"
    "bir süre yunanistan'da saklanıcaz tatlım. bunu yapmak zorundayız. hadi kay, surat asıcak zaman değil"
    ahahahahahaha
  • panathinaikos’un yeni antrenörü.
  • 2018'de larry brown ın torino'nun başına geçmesinden sonra amerika'dan avrupa'ya geçen ikinci koçtur.
  • medya acıklamaları bakımından tarzı avrupalı koçlardan farklı. adam amerikan medyasına nasıl konusuyorsa burada da oyle konusuyor. bu da doğal olarak insanlara garip geliyor.
    misal fenerbahçe maçı öncesi yapılan röportajda bugünkü maçla ilgili ne bekliyorsunuz diye sorulan bir soruya kazanmak için michael jordan'ın takıma gelmesini bekliyorum dedi mesela. (burada celtic's dönemine dair bir atıfta bulunuyor. )

herhangi bir değerlendirme yapmak için sene ortasında hiç tanımadıgı bir ortama ve takıma katıldıgı gerçeğini göz ardı etmemek gerek. düşünsene adam oynayacagı rakibin adını bile daha önce duymamıs. basın toplantısında adını söyleyemiyor bile.

manyak başkan seneye kendisini takımda tutar mı bilemiyorum. umarım tutar ve güzel bir bütçe sağlar da kendisinin avrupa basketboluna sağlayacağı katkıları zevkle takip edebiliriz.
  • önümüzdeki sezon da pana'da olacak galiba. ağustos ayında birinin geleceğinden bahsetti.

"the next great athlete for panathinaikos is coming in august"